Nowy numer Forum Narzędziowe OBERON

ROTUS Wysokoobrotowy silnik pneumatyczny
Dokładność, wszechstronność zastosowania i precyzja szlifowaniaROTUS Wysokoobrotowy silnik pneumatyczny Forum Narzędziowe OBERON

Wysokoobrotowy silnik pneumatyczny ROTUS to jedna z wielu szlifierek ręcznych pneumatycznych japońskiej firmy NSK Nakanishi. Jest to zaawansowane technicznie urządzenie wykorzystywane dla przyspieszenia wykańczania powierzchni form i podniesienia ich jakości.

Szybkość, precyzja i moc tego urządzenia w pełni spełniają wymagania klientów produkujących formy. Szlifierka jest uszczelniona hermetycznie, co pozwala jej pracować w trudnych warunkach, a wysoki moment obrotowy uzyskiwany przez regulacje obrotów poprzez przekręcenia pierścienia na rękojeści, umożliwia swobodne szlifowanie w stalach narzędziowych ulepszonych cieplnie i zwykłych. Największą zaletą silnika ROTUS jest możliwość szybkiego podłączenia jednej z 13 końcówek, przedłużek lub reduktorów, które przedstawiam na zdjęciu w zależności od potrzeb wykonywanych prac w narzędziowni.

 Forum Narzędziowe OBERON

Poniżej najistotniejsze parametry i niezbędne warunki użytkowania silnika ROTUS:

• prędkość obrotowa: 30000 obrotów/min (regulowane przekręceniem pierścienia)
• możliwe obroty: w prawo i w lewo;
• moc wyjściowa: 46 W (silnik);
• pobór powietrza: 75 ml/min (powietrze musi być naolejone, jest to wymóg prawidłowej i długotrwałej pracy silnika);
• wymagane zasilanie powietrzem o ciśnieniu: od 0.3 do 0.45 MPa;
• maksymalny moment obrotowy: 6.6 cNxm;
• waga: 192 g;
• dwie wersje silników: wersja standardowa IM-301 i wersja specjalna IM-300 z wbudowanym systemem wydmuchu powietrza obok końcówki w celu oczyszczania (usuwania) opiłków, zanieczyszczeń z obrabianego materiału czy detalu;
• standardowa tulejka zaciskowa w końcówkach obrotowych ma średnicę 3,0 mm;
• silnik posiada tłumik na wężyku wylotowym w celu łagodzenia nadmiernego hałasu;

 Forum Narzędziowe OBERON

Zestaw ROTUS-IR. Przykładowa kombinacja silnika z końcówką prostą i stacją naolejania powietrza z włącznikiem nożnym.

Dodatkowe urządzenia dedykowane do silnika ROTUS przedstawione na zdjęciu powyżej to:

• naolejacz powietrza, model AL-0306 z funkcją regulacji obrotów pokrętłem i czytelnym zegarem/ciśnieniomierzem, zbiornikiem na olej i zbiornikiem filtrującym powietrze.

Do naolejacza można podłączyć sterowanie nożne – pedał model AFC-45, za pomocą którego można uruchamiać przepływ powietrza i regulować żądane obroty.

Końcówki:

 Forum Narzędziowe OBERON

Gdybyście chcieli Państwo osobiście przekonać się o doskonałości i praktyczności szlifierki ROTUS z wybranymi przez Was końcówkami wystarczy do nas zadzwonić lub wysłać zapytanie ofertowe - przyjedziemy i zademonstrujemy dokładność i precyzję szlifowania w Waszej firmie. Zapraszam także na targi INNOFORM w Bydgoszczy już w pierwszych dniach marca. Na stoisku nr 31 zaprezentujemy szeroką ofertę NAKANISHI - wrzeciona elektryczne, turbiny pneumatyczne na obrabiarki CNC, tokarki CNC i roboty wielozadaniowe; szlifierki ręczne z napędem elektrycznym i powietrznym.

Pozdrawiam Marek Adelski,
kom. 693 371 202, tel. 52 354 24 24,
e-mail: m.adelski@oberon.pl

Wyłączny dystrybutor NAKANISHI na terenie Polski
OBERON® Robert Dyrda
ul. Cicha 15, 88-100 Inowrocław,
tel. 52 354 24 00, fax: 52 354 24 01,
e-mail: oberon@oberon.pl;
www.oberon.pl