Nowy numer Forum Narzędziowe OBERON

Sheenus ZERO - Polerka ultradźwiękowaSheenus ZERO - Polerka ultradźwiękowa

Usprawnij swój warsztat i przyspiesz pracę przy wykańczaniu pow ierzchni form.
Zapraszam do lektury artykułu poświęconego urządzeniom japońskiej firmy NSK Nakanishi. W tym numerze Forum Narzędziowego OBERON uwagę Państwa chciałbym skupić na polerce SHEENUS ZERO. Jest to „odświeżona” i ulepszona wersja popularnej i sprawdzonej w narzędziowniach szlifierki ultradźwiękowej SHEENUS NEO. Produkcja NEO została gwałtownie przerwana kilka lat temu z powodu niedostępności komponentów u jednego z poddostawców. Wtedy zaczęły się gorączkowe prace związane z projektowaniem i budową nowego urządzenia niezbędnego dla klientów, którzy już znali i przywiązali się do Nakanishi. Po 2 latach w fabryce ogłoszono sukces i wdrożono do produkcji i handlu model SHEENUS ZERO który miał swoją światową premierę na targach w Japonii – Jimtof w Tokio. Po krótkim czasie produkt zyskał niezbędne certyfikaty i dopuszczenia do dystrybucji na Świecie w tym w EUROPIE. Teraz można szlifierkę ultradźwiękową nabyć także w Polsce.

Podstawową zaletą SHEENUS ZERO jest wykorzystanie wszędzie tam gdzie konwencjonalne szlifierki mają utrudniony dostęp ze względu na swój kształt bądź rodzaj ruchu jaki można zastosować. Często zdarza się, że końcówki z ruchem posuwisto-zwrotnym o skoku narzędzia 0,8 mm to już za dużo żeby efektywnie pracować. Tutaj jest pole do popisu dla SHEENUS’A ZERO. Niewidzialny dla ludzkiego oka skok narzędzia mierzony w mikronach zadziwia swoimi osiągami. Chcesz szybko usunąć twardą warstwę osadu po elektrodrążeniu (EDM)? Chcesz wypolerować miejsca trudnodostępne: takie jak skomplikowane narożniki, żeberka, rowki? Chcesz obrabiać materiały o dużej twardości „na lustro” bez wielkiego wysiłku? Posiadasz już szlifierki konwencjonalne obrotowe i posuwisto-zwrotne, a chcesz aby Twoje stanowisko polerskie było wyposażone kompletnie. Szlifierka ultradźwiękowa przyjdzie Ci z pomocą!

SHEENUS ZERO składa się ze sterownika, model SHEENUS ZERO 230V i części roboczej, model US-50P

Sheenus ZERO - Polerka ultradźwiękowa

Sterownik:
A - wyświetlanie poziomu mocy;
B - wyświetlanie cyfrowe mocy i kody błedów;
C - przycisk zmniejszania/zwiększania mocy;
D - błędy/moc;
E - włączanie/wyłączanie pracy końcówki roboczej;
F - włączenie trybu z narzędziem w zacisku;
G - włącznik główny;
H - włączenie trybu z narzędziem monolitycznym (na śrubie M6).
Sheenus ZERO - Polerka ultradźwiękowa

Parametry sterownika:
- zasilanie z sieci: AC230V, 50-60Hz;
- pobór mocy: 100VA;
- generowana częstotliwość: 22,5KHz (średnio);
- moc wyjściowa: w trybie pracy narzędziem diamentowym: Max. 45W,
- moc wyjściowa: w trybie pracy narzędziem ceramicznym: Max. 20W;
- skok w mikronach: 4-40 µm;
- wymiary obudowy: długość: 256 x szerokość: 161 x wysokość: 84 mm
- waga: 1,5 kg.Sheenus ZERO - Polerka ultradźwiękowa

Część robocza:
Uchwyt w którym mocowane są narzędzia. Ergonomicznie dopracowana i lekka do bezwysiłkowej pracy nawet w długim okresie czasu.

Parametry:
- oscylator: typ piezoelektryczny (PZT);
- standardowe narzędzie: śruba M6;
- długość przewodu: 3 m;
- wymiary końcówki roboczej: fi 16 (Max. fi 28) długość 134 mm;
- waga: 140g (bez przewodu);Części dodatkowe wchodzące w skład kompletu:
- pedał nożny, model FC-24, sterowanie urządzeniem jest możliwe za pomocą ręki lub załączane stopą;
- śruba M4 do chwytu narzędzia ceramicznego;
- jedno narzędzie ceramiczne;
- dwa narzędzia diamentowe (pilnik okrągły i płaski)..

Sheenus ZERO - Polerka ultradźwiękowa

Do podstawowego zestawu należałoby zaopatrzyć się w dodatkowe narzędzia z posypem diamentowym i listki ceramiczne oznaczone różnymi kolorami, które oznaczają grubości ziarna: z przedziału od #180 do #1200. Odpowiednio dobrane narzędzia zapewnią wydajną pracę i skrócą czas obróbki konwencjonalnymi przyrządami.

Praca szlifierką SHEENUS ZERO jest bardzo łatwa. Posiada ona dwa istotne warianty pracy. W przypadku kiedy chcemy pracować narzędziem diamentowym, ustawiamy pozycję “HIGH” (wysokie częstotliwości) na sterowniku, a gdy chcemy pracować narzędziem ceramicznym, ustawiamy pozycję “LOW” (niskie częstotliwości) na sterowniku. Dobór odpowiedniej częstotliwości zależy od grubości i rodzaju materiału narzędzia zamocowanego w oprawce uchwytu (np. drewno polerskie albo pilniki ceramiczne z włókna szklanego), wybór zbyt dużej amplitudy drgań może ze względu na drgania własne tych elementów roboczych prowadzić do „przegrzewania” s ię narzędzia i nieefektywnego działania.

Jeśli chcecie Państwo poznać zalety opisywanego urządzenia oraz dołączyć do szczęśliwych posiadaczy, to proszę o kontakt. Przygotuję szczegółową ofertę.

Zapraszam serdecznie Marek Adelski,
tel kom: 693 371 202
E-mail: m.adelski@oberon.pl

Wyłączny dystrybutor NAKANISHI na terenie Polski:
OBERON Robert Dyrda, Ul. Cicha 15, 88-100 Inowrocław
Tel: 52 354 24 00, fax: 052 354 24 01

E-mail: oberon@oberon.pl
www.oberon.pl