Nowy numer Forum Narzędziowe OBERON

FREZOWANIE Z NAMI TO PRZYJEMNOŚĆ
– DELPHIN SYSTEM 3RSTYLE CNC Machines Polska  Forum Narzędziowe OBERON

Zasady działania systemu DELPHIN dedykowanego do frezowania dużych detali

Delphin System 3R jest modułowym systemem mocowań obrabianych detali na obrabiarce. Pozwala on na dowolne konfigurowanie elementów mocujących, dostosowane do potrzeb i specyfikacji produkcji. Niepowtarzalna konstrukcja uchwytów pozwala na obrabianie detali o wadze nawet do 10 000kg.

STYLE CNC Machines Polska Forum Narzędziowe OBERON

ZALETY:

• Maksymalizacja czasu pracy maszyny poprzez redukcję czasu ustawiania nawet o 90%;
• Preseting (ustawianie detalu poza maszyną);
• Standaryzacja systemów zaciskowych;
• Usprawnienie technologii produkcji i jakości wykonywanych produktów;
• Wzbogacenie produkcyjne maszyn poprzez wielomodułowy system DELPHIN.

System Delphin może występować w dwóch wersjach. Hydraulicznej, gdzie całe sterownie uchwytem odbywa się za pomocą oleju, jak również w wersji pneumatycznej, gdzie sterowanie odbywa się za pomocą sprężonego powietrza. Wersja hydrauliczna posiada dodatkową- zaletę polegającą na tym, że po zwolnieniu siły ściągającej, paleta z detalem jest nieznacznie unoszona. Pozwala to operatorowi stwierdzić czy detal jest zamocowany na obrabiarce.

STYLE CNC Machines Polska Forum Narzędziowe OBERON

Schemat budowy uchwytu DELPHIN na przykładzie Standardowego Uchwytu Pneumatycznego

System 3R oferuje gotowe już płyty mocujące oraz palety, które możemy dobrać pod wielkość stołu maszyny. Występują one jako uchwyty podwójne, czwórki oraz szóstki. Możemy je konfigurować ze sobą w dowolny sposób pamiętając o zachowaniu rekomendowanych odległości. Istnieje również możliwość indywidualnego rozstawienia uchwytów na stole obrabiarki – należy wtedy jednak pamiętać o pewnych zasadach.

STYLE CNC Machines Polska Forum Narzędziowe OBERON

Jeżeli macie Państwo problem z mocowaniem dużych detali na swoich maszynach to system DELPHIN dedykowany jest właśnie dla Was. Dzięki jego precyzyjności, łatwości ustawienia i mocowania detali zaoszczędzicie mnóstwo cennego czasu, a co za tym idzie i pieniędzy. Jeśli chcieli byście zapoznać się bliżej z tym i innymi rozwiązaniami Systemu 3R to zapraszam do odwiedzenia naszego stoiska na targach INNOFORM w Bydgoszczy (stoisko nr 75) oraz na targach TOOLEX w Katowicach (stosiko nr 22) lub bezpośredni kontakt ze mną.

Pozdrawiam Marek Adelski
m.adelski@oberon.pl,
kom. 693 371 202