Nowy numer Forum Narzędziowe OBERON

Użycie grafitu przy drążeniu precyzyjnych kształtówGrafit Forum Narzędziowe OBERON

MERSEN France może zaoferować gamę pierwszorzędnych gatunków grafitu, które oferują wysoką jakość wykonania w tak wymagających kształtach, jak na przykład produkcja liter na powierzchni narzędzia lub grawerowanie na wkładce.

MAC-TEC Forum Narzędziowe OBERON

Tego rodzaju kształty zależą od materiałów grafitowych cechujących się małym wymiarem ziarna i spoistą mikrostrukturą dla produkcji drobnej, powierzchni wykończeniowej z odpowiedzialnymi szczegółami w projekcie, gdzie polerownie jest niepraktyczne.

Materiał na elektrodę jest dodatkowo obciążony wymogiem minimalnego zużycia. Drobny, literowy napis na elektrodzie powoduje, że materiał przeznaczony na nią musi cechować się bardzo dobrą wytrzymałością na zginanie, tj. powyżej 900kg/cm3, przy jednoczesnym zachowaniu ostrości szczegółów. Przykładem może nam służyć wnętrze wielkiej litery „A” lub kropka w „j”. Materiał nie może łamać się podczas procesu przygotowania.

MAC-TEC Forum Narzędziowe OBERON

Grafity MERSEN, takie jak, ELLOR+30, ELLOR+40 i ELLOR+50 są właściwymi gatunkami dla tego typu kształtów. Materiały te cechuje jednolita mikrostruktura, posiadająca ziarno około 5μm z dużą wytrzymałością na zginanie. Są one zaprojektowane do wykonywania delikatnych detali i drobnej powierzchni, cechując się niskim zużyciem elektrody. Dla jeszcze bardziej wymagających kształtów, takich jak precyzyjnie pracująca forma, przeznaczony jest gatunek ELLOR DS4. Ten gatunek cechuje bardzo wysoka wytrzymałość na zginanie (1.200kg/cm2 =17.000psi) i ziarno o wymiarze poniżej <5μm.


MAC-TEC Forum Narzędziowe OBERON

Jeżeli pragniesz dowiedzieć się, jak twardy jest grafit, na którym pracujesz dziś, porównać i sprawdzić wyżej opisane gatunki grafitów firmy MERSEN - prosimy o kontakt. Posiadamy próbki oraz służymy informacją techniczną.

MAC-TEC Forum Narzędziowe OBERON

Z pozdrowieniem Dawid Hulisz
tel. 693 371 241,
email: d.hulisz@oberon.pl

OBERON® Robert Dyrda
jest wyłącznym dystrybutorem grafitów francuskiej firmy MERSEN.
Zapewniamy doradztwo techniczne,
posiadamy najbogatszą ofertę grafitu na polskim rynku.