Nowy numer Forum Narzędziowe OBERON

Rozwiązania powierzchniowe dedykowane na narzędzia do przetwórstwa tworzyw sztucznych na targach K 2022OERLIKON Forum Narzędziowe OBERON

Oerlikon Balzers, światowy lider w dziedzinie cienkich, super twardych powłok, zaprezentuje na targach K 2022 najnowsze rozwiązania dla przetwórstwa tworzyw sztucznych. Zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju grupy Oerlikon, powłoki zapewniają optymalną ochronę przed zużyciem ściernym i korozją, szczególnie w przypadku stosowania nadających się do recyklingu tworzyw sztucznych. Korzyści te pomagają klientom wydłużyć żywotność narzędzi, zapewnić stabilność procesu produkcyjnego i dostarczyć wysokiej jakości produkty z tworzyw sztucznych.

Fot. Nowa powłoka BALINIT MOLDENA umożliwia ponowne wykorzystanie tworzyw sztucznych nadających się do recyklingu w ramach gospodarki obiegowej. Optymalizuje ona zachowanie się przepływu i upraszcza rozformowywanie, zapewniając płynny proces produkcji.

Powłoki stosowane na narzędzia formujące nadają doskonałą ochronę przed korozją oraz zmniejszają tarcie i zużycie. W formowaniu wtryskowym i wytłaczaniu, powierzchnia narzędzi formujących odgrywa krytyczną rolę: im wyższa jakość powierzchni, tym bardziej produktywny i wydajny proces produkcyjny. W celu dalszej optymalizacji procesu, w obecnych projektach działamy nad dalszą optymalizacją w połączeniu z systemami gorących kanałów siostrzanej marki Oerlikon HRSflow.

Nowa powłoka do formowania wtryskowego tworzyw z recyklingu
BALINIT CROMA PLUS firmy Oerlikon Balzers, powłoka PVD chroniąca formy przed zużyciem ściernym, korozją i przywieraniem, przez wiele lat udowodniła swoją wartość w formowaniu wtryskowym, wytłaczaniu i rozdmuchiwaniu dla szerokiej gamy tworzyw sztucznych.

Oto powłoka BALINIT MOLDENA, nowość w portfolio, która zostanie przedstawiona podczas targów K 2022. Jest to idealne rozwiązanie do formowania wtryskowego z wykorzystaniem tworzyw sztucznych wzbogaconych w włókna szklane, które często stosowane są w nowoczesnej inżynierii samochodowej. Gwarantują lekką konstrukcję, za czym idzie większa redukcja emisji. Powłoka optymalizuje przepływ, upraszcza rozformowywanie i znacznie zmniejsza zużycie ścierne i tworzenie się osadów, aby zapewnić lepsze wykorzystanie materiału i dłuższe okresy konserwacji.

Wyjątkowo twarda i cienka na zaledwie 7μm BALINIT MOLDENA została opracowana z myślą o materiałach w pełni przetworzonych, aby umożliwić cyrkularną gospodarkę tworzywami sztucznymi oraz materiałach z dużą zawartością środków zmniejszających palność. Powłoka daje imponujące wyniki w testach: w przypadku standardowej powłoki zastosowanej na formach wtryskowych używanych do przetwarzania nienasyconego poliestru (40%), liczba wtrysków wzrosła pięciokrotnie przy zachowaniu tej samej wysokiej jakości produktu.

Kompleksowa obsługa: polerowanie I powlekanie
Oerlikon oferuje klientom kompleksowe rozwiązanie, obejmujące polerowanie i powlekanie, które jest doskonale dostosowane dla form. W zależności od wymagań aplikacji, wysoko wykwalifikowany personel firmy wykonuje polerowanie liniowe o określonej wielkości ziarna.

Metalizacja plastiku zgodna z REACH- szeroka gama kolorów
Metalizowane elementy z tworzywa sztucznego mają taką samą wysoką jakość jak chromowane elementy metalowe, jednak mogą być produkowane w sposób ekonomiczny. Dodatkowo ważą znacznie mniej i dlatego są preferowane przez dzisiejszych producentów samochodów.

Eksperci firmy Oerlikon będą obecni na targach K 2022 w Düsseldorfie, aby doradzać Państwu w zakresie różnych kombinacji rozwiązań z wykorzystaniem systemów gorących kanałów, powłok na narzędzia formujące oraz powłok na elementy z tworzyw sztucznych.

OERLIKON Forum Narzędziowe OBERON