Nowy numer Forum Narzędziowe OBERON

Następna generacja ProtoTRAK na nowo definiuje sterowanie obrabiarkamiXYZ Forum Narzędziowe OBERON

System sterowania ProtoTRAK dostępny na frezarkach i tokarkach firmy XYZ Machine Tools jest liderem pod względem łatwości użytkowania i funkcjonalności sterowania obrabiarką. Najnowsza generacja ProtoTRAK RX, zachowała wszystkie cechy, które sprawiły, że system sterowania stał się popularny wśród tysięcy klientów, ale dodano wiele nowych funkcji i korzyści. Centralnym elementem nowego sterowania ProtoTRAK jest jego 15,6-calowy ekran dotykowy, który sprawia, że wszystkie zalety ProtoTRAK są na wyciągn ięcie ręki.

XYZ Forum Narzędziowe OBERON

Poza ekranem dotykowym, funkcjonalność nowego ProtoTRAK pozostaje znajoma, dzięki czemu zmiana dla nowych i obecnych użytkowników jest prosta. Jednak nowe funkcje, takie jak Enhanced ProtoTRAK Assistance (EPA), które zapewniają natychmiastowy dostęp do szczegółowej pomocy dla użytkowników w dowolnym momencie procedury programowania/obsługi, mają na celu poprawę łatwości użytkowania maszyn sterowanych XYZ ProtoTRAK. System EPA odnosi się do zmian kompetencji pracowników, z którymi borykają się firmy, gdzie pracownicy z większą znajomością mechaniki i wiedzą technologiczną są zastępowani przez nowych, przy czym następna generacja ma prawdopodobnie niższy poziom doświadczenia w inżynierii/obróbce metali, ale większą akceptację technologii komputerowej.

Sterowanie ProtoTRAK RMX obejmuje również Auto Geometry Engine (AGE) oraz wbudowane strategie obróbki, które zapewniają zaawansowane korzyści w zakresie wydajności, ponownie za pomocą prostego dotknięcia ekranu. Funkcja AGE jest efektywnie funkcją CAD w ramach sterowania, pozwalającą użytkownikom przezwyciężyć problemy, gdy brakuje danych z rysunków, automatycznie obliczając brakujące wymiary podczas programowania. Ekran dotykowy przenosi AGE na nowy poziom dzięki nowej funkcji dotknij, aby „Zgadnąć”. Po prostu dotykając ekranu, gdzie przecięcie lub punkt styczności jest nieznany, oprogramowanie AGE oblicza dane wymiarowe. AGE może być stosowany zarówno w profilach, jak i kieszeniach, a RMX (wariant frezowania) umożliwia frezowanie kieszeni z nieograniczoną liczbą wysepek znajdujących się wewnątrz ich granic. W połączeniu z obróbką za pomocą nowego sterowania RMX ProtoTRAK można wywołać szereg strategii obróbki.

Inne nowe funkcje to Adaptive Toolpath, które mogą znacznie skrócić czasy cykli w złożonych sekwencjach frezowania, co jest częściej spotykane w zaawansowanych systemach CAD/CAM. Funkcja „wyglądu” działa teraz razem z danymi programu do weryfikacji ścieżki wraz z aktualizacją zdarzeń programu na żywo, pokaże również konwencjonalną ścieżkę narzędzia i poda użytkownikowi szacunkowe czasy cyklu, aby zapewnić wybór najbardziej wydajnej metody obróbki. W celu ostatecznego sprawdzenia programu można wyświetlić solidny renderowany obraz 3D za pomocą funkcji weryfikacji.

Sterowanie ProtoTRAK RX (zarówno na frezarkach, jak i tokarkach) zachowuje opcję konwertera DXF, a technologia ekranu dotykowego zapewnia znaczne korzyści, ponieważ importowanie pliku DXF jest całkowicie uproszczone, eliminując potrzebę dodatkowego oprogramowania i konieczności podłączenia myszy. Dalszym osiągnięciem jest możliwość łączenia DXF i programowania ręcznego podczas generowania programu, co daje użytkownikowi całkowitą elastyczność, a wszystko to ułatwia ekran dotykowy.

XYZ Forum Narzędziowe OBERON

- Oryginalny sterownik ProtoTRAK szturmem zdobył rynek, kiedy został wprowadzony po raz pierwszy i nadal ewoluował. Najnowsza generacja sterowników ProtoTRAK RX kontynuuje tę ewolucję dzięki nowym i innowacyjnym sposobom skrócenia czasu programowania i cykli. Jednak zachowując pierwotną koncepcję ProtoTRAK, aby uczynić rzeczy tak prostymi i łatwymi w użyciu, jak to tylko możliwe. Maszyny sterowane ProtoTRAK nadal stanowią dużą część naszej sprzedaży, - mówi Nigel Atherton, dyrektor zarządzający XYZ Machine Tools. Na początku rozwoju rozmawialiśmy z klientami i pytaliśmy, czego oczekują od ProtoTRAK, 95% tego co zostało wymienione, zaowocowało sterowaniem RX ProtoTRAK.

Chcąc zobaczyć, jak nowe sterowanie ProtoTRAK może pomóc w Twojej produktywności, poproś o demonstrację w salonie XYZ Machine Tools w Zabrzu lub jeśli jest to wygodniejsze, zorganizuj pokaz w zaciszu swojego biura. Członek zespołu XYZ pozwoli ci samemu zaprogramować wybrany element, aby pokazać łatwość w obsłudze.

Nowe sterowanie RX ProtoTRAK firmy XYZ Machine Tools zapewnia znaczną wydajność programowania, między innymi dzięki ekranowi dotykowemu i możliwości zapisywania ustawień domyślnych dla regularnie używanych operacji obróbki.

XYZ Forum Narzędziowe OBERON

Kontakt z polskim oddziałem w Zabrzu:
• Jan Wyremba - jan.wyremba@xyzmachinetools.pl
• Piotr Madeja - piotr.madeja@xyzmachinetools.pl
www.xyzmachinetools.com