Nowy numer Forum Narzędziowe OBERON

SZLIFUJEMY-DOCIERAMY-POLERUJEMYSZLIFUJEMY-DOCIERAMY-POLERUJEMY Forum Narzędziowe OBERON

Dzięki produkcji w naszej firmie precyzyjnych polerek oraz szlifierek do wałków i otworów a także współpracy ze specjalistycznymi, światowymi firmami, obróbka powierzchni - a nawet super dokładna obróbka - jest specjalnością firmy MARCOSTA - Tarnów.
Umacniając swoją pozycję na rynku jako kompleksowy dostawca maszyn i urządzeń do precyzyjnej obróbki finalnej powierzchni, Firma oferuje zarówno wysoko dokładne szlifierki do płaszczyzn, szlifierki do wałków i otworów, jak też polerki i docieraczko-polerki. Oferta Firmy Marcosta jest w stanie zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających klientów.

Szlifierki MARCOSTA Forum Narzędziowe OBERON

Szlifierki do wałków i otworów

Szlifierki do wałków i otworów
Znane od lat i cieszące się powodzeniem szlifierki do wałków i otworów typu RUP-28M, przeznaczone są przede wszystkim do obróbki wykańczającej utwardzonych powierzchni przedmiotów za pomocą narzędzi ściernych, w wyniku której uzyskuje się duże dokładności wymiarowe i kształtowe oraz małą chropowatość. Cechy charakterystyczne: • prędkość szlifowania do 45m/s • duża niezawodność i żywotność dzięki hydrostatycznemu łożyskowaniu wrzeciona ściernicy i hydrostatycznym prowadnicom • płynna regulacja obrotów wrzeciona przedmiotu

Długość szlifowania: 500 ÷ 1000 mm; Średnica szlifowania zewnętrznego: 280 i 320 mm; Średnica szlifowannego otworu: 200 mmszlifierki Marcosta Forum Narzędziowe OBERON

Szlifierki do płaszczyznSzlifierki do płaszczyzn
Szlifierki do płaszczyzn są produkowane w zależności od potrzeb ze sterowaniem manualnym, sterowaniem PLC z dotykowym ekranem LCD o przekątnej 10” z polskim menu lub ze sterowaniem numerycznym CNC. Zastosowanie sterownika PLC ułatwia proces programowania obróbki. Na dotykowym ekranie LCD wyświetlane są następujące parametry: • aktualne położenie ściernicy • grubość warstwy już zeszlifowanej • współrzędne położenia ściernicy • grubość aktualnie zeszlifowanej warstwy • grubość pozostałej do zeszlifowania warstwy • ilość przejazdów wyiskrzających • rodzaj obróbki.

Długość szlifowania: 380 ÷ 5200 mm; Szerokość szlifowania: 178 ÷ 2050 mm; Szerokość ściernicy: 31,75 mm

szlifierki Marcosta Forum Narzędziowe OBERON

Docieraczko-polerki
z submikronowymi dokładnościami


Docieraczko-polerki z submikronowymi dokładnościami
Stacjonarne maszyny Lapmaster, wyposażone są w płytę docierającą/ szlifującą, o kompaktowej budowie, dzięki której można je zamontować na standardowym blacie roboczym. Specjalny projekt i konstrukcja wolnostojących maszyn Lapmaster sprawia, że wytrzymują one bardzo trudne warunki produkcyjne jednocześnie wymagając minimalnego nakładu prac konserwacyjnych. Model 15 idealnie nadaje się do szlifowania przy małej i dużej produkcji seryjnej.
szlifierki Marcosta Forum Narzędziowe OBERON

Polerka NGC-PL10MASZYNA POLERUJĄCA DO WAŁKÓW, OTWORÓW I KOŁNIERZY
Produkowana przez nas polerka przeznaczona jest do polerowania zewnętrznego i wewnętrznego stempli, matryc, wykrojników, oraz wszelkiego rodzaju przedmiotów okrągłych wykonanych ze stali zwykłej, hartowanej i węglików spiekanych. Posiada nowoczesną i stabilną konstrukcję przeznaczoną do pracy ciągłej w zakładach produkcyjnych, narzędziowniach, działach remontowych. Polerki te pracują już w kilku krajach świata.

Parametry techniczne:
Max. dł. polerowanego przedmiotu (wałek) - 100 mm
Max. dł. polerowanego przedmiotu (rura grubościenna) - 200 mm
Max. długość polerowania wewnętrznego - 100 mm
Max. średnica polerowania zewnętrznego - 180 mm
Średnica polerowanie wewnętrznego - Ø 20 ÷ 180 mm
Prędkość obrotowa wrzeciona - 200 - 2.000 obr./min
Regulacja obrotów wrzeciona - bezstopniowo
Moc napędu wrzeciona - 1,5 kW
Moc zainstalowana - 2,2 kW
Napięcie zasilania - 3 x 400 V
Przestrzeń zajmowana przez polerkę - 1400 x 620 x 670 mm
Masa obrabiarki - 225 kg

szlifierki Marcosta Forum Narzędziowe OBERON

Polerko - szlifierka PS-1000

Polerko - szlifierka PS-1000
Polerko – szlifierka przeznaczona jest do szlifowania zewnętrznego taśmą ścierną oraz polerowania wałków, rur oraz przedmiotów obrotowych, które można zamocować w uchwycie tokarskim. Istnieje również możliwość polerowania wewnętrznego otworów, a także polerowania kołnierzy rur o długościach i średnicach do 200 mm. W zależności od zastosowanych materiałów i pasty polerskiej można uzyskiwać różne gradacje powierzchni, do lustrzanej włącznie.


Dane polerko - szlifierki:
min. max. Długość szlifowania: 100 mm (min.) - 1000 mm (max.) Średnica szlifowania: 50 mm (min.) - 170 mm (max.)

szlifierki Marcosta Forum Narzędziowe OBERON

ARCO Andrzej Rudenko
ul. Nowa 23 C, lokal 007; 05-500 Stara Iwiczna
telefon: +48 22 353 27 05; +48 22 499 48 01
e-mail: info@arcotools.pl