Artykuł

Stabilna pozycja w branży, Innowacyjność i konkurencyjność usług

Firma ZHU HASAN została założona w 1991 roku i od momentu powstania działa w branży maszynowej i optycznej. Jest generalnym przedstawicielem na rynek polski europejskich producentów wysokiej jakości wyposażenia i akcesoriów do obrabiarek oraz producentem układów chłodzenia narzędzia obrabiającego UCH®.

Przez 26 lat działalności firma HASAN kieruje się dewizą „Harmonia we współpracy – rzetelność usług” oraz ideą oferowania i dostarczania produktów spełniających najwyższe światowe standardy jakości, posiadające certyfikaty ISO i CE. Misją firmy HASAN jest dostarczanie odbiorcom najlepszych rozwiązań wspomagających wydajność urządzeń, czynienie pracy bardziej bezpieczną, oraz przyjazną ludziom i środowisku naturalnemu. Dzięki pielęgnowaniu etyki biznesu i przyjętych zasad firma HASAN została wielokrotnie doceniona i wyróżniona.

Do najcenniejszych nagród zaliczyć należy Złotą Statuetkę Lidera Polskiego Biznesu – biznesowy Oskar, która została przyznana za „utrzymanie wysokiej pozycji w branży, jakość i kompleksowość usług, rzetelność, efektywne budowanie długofalowych relacji z Partnerami, konsekwentne poszerzanie oferty o coraz nowocześniejsze rozwiązania oraz za wyjątkową wrażliwość na potrzeby społeczne”.

Potwierdzeniem posiadanych kompetencji firmy HASAN jest nadanie jej w 2015 roku wyróżnienia w prestiżowym konkursie Mikroprzedsiębiorca roku organizowanym przez Fundację Kronenberga. Od 2007 roku przedsiębiorstwo uzyskuje dziesięć kolejnych Certyfikatów Programu Gospodarczo–Konsumenckiego "Solidna Firma", pod Patronatem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej.

Ponadto otrzymuje liczne medale i wyróżnienia targowe, a za promocję Polski na arenie międzynarodowej jako wiarygodny partner gospodarczy wspierający dobry wizerunek polskiego przedsiębiorcy oraz budujący kapitał zaufania wobec Polski i Polaków firma HASAN została dwukrotnie uhonorowana tytułem Ambasadora Polskiej Gospodarki pod patronatem Ministra Spraw Zagranicznych.

Strategia zrównoważonego rozwoju widoczna jest także w produkcie własnym – układach chłodzenia narzędzia obrabiającego UCH®. Urządzenie zaprezentowano po raz pierwszy w 2000 roku na Targach MTP Poznań i od tego czasu jest stale rozwijane. Funkcjonalność UCH® polega na dostarczeniu chłodziwa do obrabiarki w celu schłodzenia lub oczyszczenia wyznaczonego miejsca. Ważną cechą UCH® jest to, że mogą tworzyć systemy chłodzenia i filtracji chłodziwa zintegrowane z pracą obrabiarki lub też pracować jako system niezależny

System ten cieszy się dużym zainteresowaniem klientów i ma szerokie możliwości adaptacyjne w różnych środowiskach pracy, począwszy od szlifierek, pił ramowych, wiertarek, przecinarek, tokarek, frezarek aż po specjalistyczne szlifierki do szkieł optycznych. UCH® chroniony jest przez Urząd Patentowy RP dwoma patentami obejmującymi, chłodzenie narzędzia oraz filtrację i czyszczenie chłodziwa wewnątrz UCH®. Układy posiadają certyfikację CE.

Każda innowacja oraz nowa wersja UCH® prezentowana jest na targach branżowych. Klienci mają tym samym możliwość opiniowania wprowadzanych zmian, a także bardzo dokładnego dopasowania produktu do własnych potrzeb.

Targi STOM-TOOL’2016 Kielce umożliwiły zaprezentowanie piętrowego układu chłodzenia w obiegu zamkniętym UCH®-30-40/20- PC/PP-WT z trzystopniową filtracją mechaniczną, elektropompką dostosowaną do pracy z różnymi cieczami oraz regulacją przepływu cieczy. Produkt uzyskał Wyróżnienie.

Na EUROTOOL’2016 w Krakowie zaprezentowany układ chłodzenia UCH®-00-25-PC2-KF1/2-SIR 2x1/2” w obiegu otwartym z wbudowanym systemem filtracji cieczy stworzony na potrzeby Klientów z branży optycznej został doceniony przez kapitułę za innowacyjność rozwiązania i uzyskał Złotego Smoka w kategorii oprzyrządowanie technologiczne obrabiarek.

Na tegorocznych targach STOM-TOOL’2017 w Kielcach firma HASAN promowała najnowsze rozwiązanie układu chłodzenia w obiegu otwartym UCH®-00-25-PC2-KF1/2-S 2x1/2”-WT dla szlifierek szkieł optycznych, ceramiki oraz metalu z wbudowanym systemem filtracji cieczy. Dla zapewnienia optymalnych parametrów pracy został wyposażony w urządzenia do regulacji przepływu oraz ciśnienia cieczy. Kapituła Konkursu STOM-TOOL doceniła produkt za różnorodność zastosowania, estetykę, funkcjonalność oraz innowacyjność rozwiązania i nagrodziła układ chłodzenia narzędzia obrabiającego Medalem STOM-TOOL’2017.

Konsekwentne wprowadzanie innowacyjnych produktów oraz rozszerzanie oferty poparte zadowoleniem Klientów oraz uzyskanymi nagrodami i wyróżnieniami zobowiązuje firmę HASAN do dalszego rozwoju rodzinnego biznesu dla dobra wszystkich partnerów gospodarczych zarówno krajowych jak i zagranicznych.

„HASAN” Zakład Handlowo-Usługowy Antoni Hasenbeck

• ul. Jeziorna 15 • 48-300 Nysa

• tel. (+48-77) 409-39-30 (32)

• tel./fax (+48-77) 431-05-43

• zhu@hasan.pl • www.hasan.pl