Artykuł

Narzędziownie regionu kujawsko-pomorskiego - część III - Form-Plast S.A.

Większość z firm posiadających narzędziownie, które odwiedziliśmy w tym roku w Bydgoszczy, specjalizuje się między innymi w produkcji form wtryskowych. Jednak tylko w firmie Form-Plast S.A. produkuje się tak duże gabarytowo formy - nawet 30 tonowe. Firma Form-Plast istnieje od wielu lat i nadal planuje inwestycję w park maszynowy oraz rozbudowę firmy. Zapraszam zatem do lektury artykułu poniżej.

Form-Plast S.A oferuje współpracę w zakresie formowania wtryskowego oraz produkcji form wtryskowych. Spółka posiada 70 wtryskarek o sile zwarcia od 30 do 3000 ton z wykorzystaniem technologii wtrysku jednokomponentowego, dwukomponentowego, wtrysku z gazem, a także Heat and Cool, EMOLD i INDUMOLD (szczególnie połyskliwe).

Posiadamy długą tradycję, prawie 40-letnią oraz doświadczenie w budowie form wtryskowych z wykorzystaniem najnowszej techniki obróbki skrawaniem CNC do produkcji form nawet do wagi 30 ton.

Możemy pochwalić się również bogatym parkiem maszynowym, do którego należą:

• Frezarki 3-osiowe - 12 maszyn,

• Frezarki precyzyjne 5-osiowe - 7 maszyn,

• Drążarki (wykonujemy elektrody) - 11 maszyn,

• Tokarki,

• Szlifierki.

Firma Form-Plast posiada:

• biuro konstrukcyjne (z zastosowaniem systemów CAD/CAM/CAE takich jak Siemens NX, CATIA),

• biuro badawczo rozwojowe (Moldflow, Repid Form, Simulation Mechanical).

Dysponujemy również lakierownią wyrobów z tworzyw sztucznych, trzema liniami lakierniczymi do lakierowania farbą wodną z wykorzystaniem 6-osiowych japońskich robotów FANUC. W produkcji wykorzystujemy nowoczesne technologie:

Metalizacja - technologia wykorzystująca metodę sputteringu do metalizacji tworzyw sztucznych (m.in. ABS, ASA, PBT, PA6 i innych), szkła, metali oraz ceramiki różnymi metalami (m.in. tytan, złoto, chrom, srebro, aluminium). Technologia umożliwia również napylanie reaktywne związków chemicznych metali – w efekcie uzyskiwane są barwne lustrzane powłoki.

Montaż podzespołów - 4 linie montażu ręcznego i półautomatycznego z wykorzystaniem technik dekoracyjnych typu tampodruk i sitodruk, a także spawania ultradźwiękowego. Dodatkowo dysponujemy własnym laboratorium pomiarowy z najnowocześniejszym wyposażeniem.

Dzięki niezwykle bogatemu wyposażeniu, nasza firma specjalizuje się w kompleksowej obsłudze klientów z zakresu od idei produktu poprzez rozwój produktu, wytwarzanie prototypów, produkcję form wytryskowych, aż po produkcję seryjną.

W firmie wdrożyliśmy następujące certyfikaty:

• Q1 AWARD od 2007;

• ISO/TS 16949:2009 Rozszerzony ISO 9001 dla motoryzacji;

• ISO 14001:2004 Zdrowie i bezpieczeństwo;

• PN-N-18001:2004 Środowisko.

Wysoka jakość usług, a także konkurencyjne warunki handlowe oferowane nieprzerwanie od 1978 roku, zaowocowały współpracą z liderami branży motoryzacyjnej i elektronicznej. Do grona klientów firmy Form-Plast S.A. należą między innymi: VOLVO, BMW, TOYOTA, MAGNA, FAURECIA, SRG Global 3M, SANDEN, ABC.

Zapraszamy Państwa do współpracy.

Form-Plast S.A.

85-831 Bydgoszcz, ul. Toruńska 143

tel.(+48 52) 370 33 00

fax (+48 52) 370 33 50