Artykuł

Narzędziownie regionu kujawsko-pomorskiego - część V

KLG Sp. z o.o

KLG Sp. z o.o. jest firmą z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych z szerokim wachlarzem możliwości produkcyjnych i obróbki powierzchniowej materiałów. Powstało w 2004roku z połączenia dwóch przedsiębiorstw z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych: niemieckiego Keune & Lauber GmbH z producentem form wtryskowych - GGS Technologies Sp. z o.o. Ciągły rozwój i udoskonalanie już wdrożonych systemów zostały trzykrotnie uhonorowane przynależnością do elitarnego klubu Gazel Biznesu, grona najdynamiczniej rozwijających się firm. Priorytetem niezmiennie od lat pozostaje terminowość, precyzja i rozwój, które pozwalają wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów z różnych gałęzi gospodarczych, takich jak przemysł motoryzacyjny, elektroniczny, medyczny, drogeryjny.

Pod jednym dachem znajdują się działy produkcyjne, które oferują kompleksową opiekę nad projektem klienta a to wszystko przy udziale systemu zarządzania jakością ISO/TS 16949:2002 wdrożonym w 2008 roku. Wyposażenie narzędziowni oraz grono specjalistów pozwalają na wykonanie wysoko zaawansowanych technicznie form wtryskowych.

Procesy technologiczne opierają się na najnowszych i najbardziej optymalnych rozwiązaniach, pozostają pod stałą kontrolą na każdym etapie budowy formy wtryskowej, po to aby uzyskać narzędzie wytrzymałe i precyzyjne. Park maszynowy posiada najwyższej klasy obrabiarki CNC, drążarki wgłębne i drutowe takich firm jak INGERSOLL, AGIE CHARMILLES, Deckel MAHO.

Trwały i skuteczny proces produkcji detali zapewnia dział wtryskowni wyposażony w stale unowocześniany park maszyn. KLG posiada wtryskarki klasyczne, dwukomponentowe oraz elektryczne o sile zwarcia od 25T do 500T. Kadra pracownicza jest na bieżąco szkolona w kierunku optymalizacji i zarazem dokładności wykonania każdego zlecenia.

KLG posiada również linię do chromowanie detali z tworzyw ABS i PC/ABS. W 2014 roku powstała w pełni zautomatyzowana linia galwaniczna składająca się z 126 wanien - zaprojektowana i wykonana przez specjalistów z Włoch. Jest najnowocześniejszą linią w kraju i jedną z najnowocześniejszych w Europie. Sam proces galwanizowania może być przerwany a następnie wznowiony bez uszczerbku na detalach, co jest nowością wśród firm o podobnym profilu. Dział galwanizerni posiada kompletne laboratorium do pomiaru optimum technologicznego, analiz chemicznych detali chromowanych, a także ma kontrolę nad odpadami chemicznymi zgodnie z restrykcyjnymi zasadami ochrony środowiska. Galwanizernia korzysta również z komór: klimatycznej i solnej, w których detale chromowane branży motoryzacyjnej przechodzą testy odpornościowe.

KLG realizuje również ręczny montaż komponentów i podzespołów. Stanowiska pracy wyposażone w uziemienie EDS mają możliwość zautomatyzowanej operacji wkręcania z pomiarem momentów obrotowych, zgrzewania części z tworzyw sztucznych oraz sprawdzania urządzeniem do kontroli końcowej wyrobu EOL.

KLG Sp. z o.o. jest firmą która kompleksowo dba o projekty klienta. Dzięki posiadaniu tak wielu procesów technologicznych oraz doświadczonej kadry cieszymy się zaufaniem naszych klientów od wielu lat. To właśnie dla nich rozpoczęliśmy naszą kolejną inwestycję czyli budowę magazynu wysokiego składowania. Już od nowego roku umożliwi to powiększenie działu wtryskowni o następne maszyny w tym również kolejne wtryskarki elektryczne których zastosowanie ma wpływ na dokładność otrzymywania wyprasek i wysoką kulturę pracy form. Naczelną zasadą firmy jest osiągniecie zadowolenia Klienta jako podstawy sukcesu biznesowego i istnienia firmy.

Powyższe zdjęcie przedstawia stoisko firmy KLG podczas tegorocznej edycji targów INNOFORM. Korzystając z okazji chcemy zaprosić na stoisko KLG podczas 2 edycji targów bydgoskich INNOFORM 2018.

KLG Sp. z o.o.

ul. Smoleńska 37, 85-871 Bydgoszcz

Tel.: +48 52 363 96 90, Fax: +48 52 363 96 31

www.klg.pl