Artykuł

Mazak na targach EMO 2017

Dziękujemy firmie Yamazaki Mazak za zaproszenie na obiad dla prasy, który odbył się po jednym z 6-ciu dni targowych EMO w Hanowerze.

Mazak to lider w zakresie tworzenia rozwiązań zaawansowanych technologii, włączając obróbkę wielozadaniową, obróbkę 5-cio osiową, frezowanie, toczenie, oprogramowanie CNC i automatyzację.

Spośród wielu nowości, które miały swoje premiery na tegorocznych targach EMO w Hanowerze firma zwraca szczególną uwagę na nowe maszyny z serii INTEGREX AM.

INTEGREX i-300S należy do najnowszej generacji maszyn wielozadaniowych, oferując jeszcze wyższą produktywność dla zróżnicowanych procesów obróbkowych oraz nowoczesny wygląd, przy zachowaniu wszystkich wymogów minimalnego zużycia energii i ochrony środowiska. Maszyna została zaprojektowana zgodnie z wymaganiami dotyczącymi ergonomii.

Warto wspomnieć o wielu zaletach maszyny VARIAXIS j-600 5X AM. Jest ona wyposażona w innowacyjny system osadzania metalu, działający w technologii Wire Arc. Pozwala on na uzyskanie niespotykanej dotąd szybkości obróbki tego typu. Technologia Wire Arc umożliwia szybkie i łatwe dodawanie fragmentów detalu, a następnie wielostronną 5-osiową obróbkę subtrakcyjną w celu uzyskania precyzyjnie wykonanego elementu w ramach jednej konfiguracji maszyny. VARIAXIS j-600AM posiada także wrzeciono o prędkości obrotowej 12 000 obr./min połączone ze stołem obrotowym osi B i C. VARIAXIS j-600 5X AM dedykowany jest do produkcji i naprawy detali dla przemysłu lotniczego oraz branży naftowo-gazowej.

Więcej informacji na temat nowości prezentowanych podczas targów Emo 2017 w Hanowerze, znajdziecie Państwo na stronie fimy MAZAK - www.mazakeu.pl.