Artykuł

Narzędziownie regionu kujawsko-pomorskiego - część V

P.P.H. Pol-Elektra Sp. z o.o.

Pol-Elektra jest częścią grupy Elektra, w której skład wchodzą trzy zakłady zlokalizowane w Niemczech i w Polsce. Firma zajmuje się produkcją podzespołów elektrotechnicznych i komponentów z tworzyw sztucznych dla przemysłu motoryzacyjnego. Klientom oferowana jest pełna współpraca począwszy od rozwoju wyrobu, wykonania narzędzi i przyrządów niezbędnych do jego produkcji oraz produkcję zgodnie ze standardami i wymogami ISO/TS 16949.

Narzędziownia jest jednym z wielu działów zakładu i świadczy kompleksowe usługi w zakresie konstrukcji i wykonawstwa narzędzi i przyrządów produkcyjnych. W ich skład wchodzą formy wtryskowe, przyrządy montażowe i kontrolne, specjalistyczne oprzyrządowanie w zakresie wykorzystywanych przez firmę technologii jak zgrzewanie, lutowanie, oraz podzespoły w pełni zautomatyzowanych linii produkcyjnych.

Do dyspozycji jest nowoczesny i w pełni wyposażony park maszynowy. Nowe inwestycje powodują jego ciągły rozwój i utrzymanie najwyższego poziomu świadczonych usług. Doświadczona załoga gwarantuje profesjonalne podejście do realizowanych zleceń.

W skład parku maszynowego wchodzą między innymi 3 i 5-osiowe centra frezarskie, drążarki wgłębne i drutowe, wiertarka do głębokich otworów, itd.

Pol-Elektra zapewnia ciągłą kontrolę jakości wyrobów i procesów. Izba pomiarowa jest wyposażona w maszyny i urządzenia pomiarowe odpowiadające wymaganiom branży motoryzacyjnej.

Rosnące wymagania rynku powodują rozwój technologii produkcji jak również konieczność ciągłej jej poprawy i optymalizacji. Jedną z takich dziedzin jest częściowa lub całkowita jej automatyzacja. Pol-Elektra od wielu lat podąża tą drogą, gwarantując swoim klientom najwyższe standardy produkcji przy użyciu najnowszych technologii.

Siedziba oraz zakład produkcyjny Pol-Elektry znajduje się w Łochowicach koło Bydgoszczy. Obszar produkcyjny w 2017 roku osiągnął wielkość 6000 m2.

Produkowany asortyment w zakresie montażu składa się z części do silników elektrycznych oraz różnego rodzaju przełączników. Portfolio produktów w obszarze wtrysku składa się z różnorodnych wyrobów z tworzyw termoplastycznych. Firma realizuje globalne dostawy dla znanych firm z branży motoryzacyjnej takich jak: Bosch, Continental, Brose, Wabco.

Przedsiębiorstwo Podukcyjno-Handlowe POL-ELEKTRA Sp. z o.o.

ul. Nakielska 7, Łochowice, 86-065 Łochowo

tel. +48 52 583 58 90, fax +48 52 348 80 80

biuro@pol-elektra.pl, www.pol-elektra.pl