Artykuł

Firma Seco dzięki nowemu wiertłu Feedmax - P wykracza poza bieżące granice wydajności wiercenia

Będąc w posiadaniu nowego wiertła Seco Feedmax -P, producenci zyskują potencjał, aby znacznie polepszyć wydajność wiercenia otworów - jeszcze większy, niż dla dotychczasowych rozwiązań - w materiałach obrabianych z grupy ISO P (stal), jak i w żeliwie. Wiertła Feedmax -P z węglików spiekanych zwiększają produktywność wiercenia aż o 35%, jednocześnie gwarantując dłuższą trwałość narzędzia dzięki połączeniu nowej geometrii i zaawansowanego pokrywania.

Nowa geometria oraz ciemna powłoka TiAlN poprawiają odprowadzanie wiórów i zapewniają wysokie bezpieczeństwo stosowania, tym samym pozwalając na szybsze wiercenie większej liczby otworów przy użyciu mniejszej liczby wierteł. Wiertła, oprócz mocnych prostych krawędzi skrawających, mają otwory doprowadzające chłodziwo do wiertła znajdujące się bezpośrednio przy krawędziach skrawających w celu lepszego chłodzenia, a ich wąskie łysinki minimalizują ilość ciepła, na jakie narażone jest wiertło, natomiast ulepszona konstrukcja rowków wiórowych chroni naroża ostrza wiertła oraz maksymalizuje kontrolę i usuwanie wiórów.

Wiertła Feedmax -P z nowym pokryciem umożliwiają pełne wykorzystanie potencjału obrabiarek. Dzięki mocnej geometrii ostrza wiertła możliwe jest osiągnięcie prędkość skrawania do 190 m/min w SMG P5 przy zachowaniu dłużs zej trwałości narzędzia.

Firma Seco oferuje wiertła Feedmax -P o średnicy od 2 mm do 20 mm (wielkość metryczna) / 0,078» do 0,787» (wielkość w calach) ze stosunkiem długości do średnicy narzędzia wynoszącym 3×D, 5×D oraz 7×D. Wiertła standardowo mają wewnętrzne doprowadzanie chłodziwa w celu zapewnienia najlepszej wydajności. Niestandardowe wersje, np. wiertła o wymiarach pośrednich, z fazą oraz stopniowe, są dostępne na zapytanie.

Więcej informacji na temat Feedmax -P można uzyskać u miejscowego przedstawiciela firmy Seco lub na stronie internetowej produktu Feedmax -P.

Siedziba firmy Seco znajduje się w miejscowości Fagersta (Szwecja), ale zasięg firmy obejmuje 45 krajów, co sprawia, że jest to jeden z największych dostawców kompleksowych rozwiązań z zakresu skrawania metali: frezowania, toczenia, wiercenia otworów i gwintowania. Od ponad 80 lat firma Seco współpracuje z producentami ze wszystkich branż i opracowuje narzędzia, procesy oraz usługi niezbędne do maksymalizacji produktywności i dochodowości. Więcej informacji można uzyskać u miejscowego przedstawiciela firmy Seco lub na stronie internetowej www.secotools.com.

SECO Tools Sp. z o. o.

ul. Naukowa 1, 02-463 Warszawa

Tel. +48 22 637 53 83

Zapraszamy na stronę firmy SECO Tools