Nowy numer Forum Narzędziowe OBERON

EuroSkills Gdańsk 2023

Wspaniała Celebracja UmiejętnościDMG MORI i WorldSkills 2023 Forum Narzędziowe OBERON


Gdańsk, miasto o bogatej historii i dziedzictwie, stało się areną jednego z najważniejszych wydarzeń edukacyjnych i zawodowych w Europie - EuroSkills Gdańsk 2023. To niezwykłe wydarzenie zgromadziło młodych zawodowców z różnych krajów, którzy rywalizowali w licznych konkurencjach zawodowych, promując swoje umiejętności i talent.

Polska reprezentacja wzięła udział w tej prestiżowej imprezie z wielką determinacją i zapałem. Nasi młodzi zawodowcy udowodnili, że polski talent i wyszkolenie są na najwyższym poziomie, zdobywając wiele medalów i zachwycając publiczność swoim profesjonalizmem.

W dziedzinie: Technologia wytwarzania i inżynieria - polska reprezentacja zdobyła aż 3 złote krążki. Nasz reprezentant Rafał Rygalik zdobył złoty medal, w kategorii frezowanie CNC. Rafał otrzymał wsparcie merytoryczne i praktyczne od zespołu specjalistów z firmy DMG MORI. Firma udzieliła również wsparcia poprzez przekazanie swoich obrabiarek, na których zawodnicy mogli rywalizować między sobą. Z kolei w kategorii: integracja robotów przemysłowych panowie Piotr Wyrzyk i Hubert Krasuski także zdobyli złoty medal. Warto wspomnieć, że konkurs w dziedzinie integracji robotów przemysłowych zorganizowano przy wsparciu firmy FANUC. Trzecia kategioria, w której polski zawodnik zdobył kolejny złoty metal to elektronika, Jan Firlej stanął na podium z 1 miejscem. Te trzy złote medale są powodem do ogromnej dumy i radości dla wszystkich Polaków.

W konkurencji: Usługi społeczne (obsługa gości hotelowych) Dawid Miotk z polskiej reprezentacji zdobył srebrny medal. W kolejnych dziedzinach: Transport i logistyka (mechanika pojazdów ciężarowych), Technologia budowlana (budownictwo cyfrowe oraz chłodnictwo i klimatyzacja) nasi zawodnicy zdobyli trzy brązowe medale. Zdobyte medale w takiej ilości potwierdzają doskonałe przygotowanie i umiejętności naszych zawodników.

Ponadto, nasi zawodnicy zostali nagrodzeni medalami doskonałości w sześciu kategoriach. Wyróżnienie jest przyznawane zawodnikom, którzy uzyskali ponad 700 punktów. Ich zdolności artystyczne i umiejętności były podziwiane przez wszystkich uczestników i widzów. Medale doskonałości uczniowie otrzymali w kategoriach: spawalnictwo, gotowanie, fryzjerstwo, serwis restauracyjny, instalacje sanitarne i grzewcze oraz florystyka.

EuroSkills Gdańsk 2023 nie tylko umożliwiło polskim zawodowcom rywalizację na międzynarodowej scenie, ale także promowało znaczenie nauki zawodu i rozwoju umiejętności. Wydarzenie to zainspirowało młodych ludzi do podjęcia nauki w zawodach rzemieślniczych i technicznych oraz do dążenia do doskonałości w swoich umiejętnościach.

Wyniki polskiej reprezentacji na EuroSkills Gdańsk 2023 są dowodem na to, że Polska ma talent, wiedzę i umiejętności, które można prezentować na międzynarodowej arenie. To wyjątkowe wydarzenie pozwoliło Polsce i jej młodym zawodowcom błyszczeć na europejskiej scenie i stanowiło inspirację dla przyszłych pokoleń, aby rozwijać swoje umiejętności zawodowe i dążyć do sukcesu w międzynarodowym środowisku zawodowym.Więcej informacji o EuroSkills 2023 w Gdańsku w linku poniżej.

Zapraszamy do odwiedzenia: strona www