Nowy numer Forum Narzędziowe OBERON
CAMdivision Forum Narzędziowe OBERON

Strategiczne partnerstwo między CAMdivision a MAIT PARTNER CYFRYZACJI MAIT WZMACNIA OBSZAR CAM


Rottweil, 12.08.2022, Aby jak najlepiej pozycjonować się pod kątem wymagań klientów w zakresie całościowej digitalizacji w dłuższej perspektywie, MAIT nawiązuje strategiczne partnerstwo z firmą CAMdivision.

MAIT GmbH i polska firma CAMdivision Sp. z o.o mają już długą wspólną historię w środowisku Sie-mens PLM. Obie firmy w ostatnich latach udowodniły swój sukces: Podczas gdy CAMdivision jest największym polskim partnerem Siemens Digital Industry Software, tytuł ten należy do MAIT w Niemczech i Szwajcarii.

Jako wiodący ekspert w dziedzinie PLM, CAMdivision posiada wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu kompletnych, zintegrowanych rozwiązań CAD, CAE i CAM opartych na produkcie Siemens NX. NX to elastyczne i wydajne zintegrowane rozwiązanie umożliwiające szybsze i bardziej efektywne dostarczanie lepszych produktów. NX oferuje rozwiązania nowej generacji w zakresie projektowania, symulacji i wytwarzania, które umożliwiają realizację cyfrowego bliźniaka.

Strategiczne partnerstwo jest kamieniem milowym zarówno dla MAIT jak i CAMdivision. Dzieje się tak dlatego, że wspólni klienci z obszaru produkcji obróbki skrawaniem będą od teraz korzystać z wiedzy obu partnerów CAM certyfikowanych przez producenta. Najlepsze możliwe wsparcie oferowane jest klientom MAIT w Niemczech i Szwajcarii. Ponadto bogate know-how firmy CAMdivision jest dostępne do realizacji indywidualnych rozwiązań dla klientów.

"Cieszymy się, że dzięki temu strategicznemu partnerstwu możemy teraz obsługiwać naszych euro-pejskich klientów również w Niemczech. Ponadto szerokie portfolio MAIT oferuje nam świetną bazę do rozwoju z naszymi dotychczasowymi klientami, ale także duży potencjał do rozwoju razem z MAIT"

- mówi Artur Bielicz, CEO CAMdivision.

"To strategiczne partnerstwo jest doskonałym uzupełnieniem i wzmocnieniem naszej strategii go-to-market i planu wzrostu. Dzięki temu jesteśmy w stanie w coraz większym stopniu obsługiwać holistycznie całą produkcję obróbki skrawaniem oprócz obszaru zarządzania jakością - dodaje Thorsten Walz, członek zarządu i Division Manager Siemens w grupie MAIT. "W trakcie silnie rosnących wymagań dotyczących holistycznej digitalizacji jesteśmy bardzo dobrze przygotowani na przyszłość dzięki bardzo szerokiemu portfolio producenta Siemens Industry Software GmbH oraz własnemu know-how doradczemu MAIT. Cieszymy się na współpracę z naszymi klientami, aby szybciej napędzać ich innowacje i osiągać lepsze wyniki biznesowe w bardziej wydajny i niezawodny sposób."

Fakty i liczby

Z obrotem 150 milionów euro i ponad 6000 klientów, Grupa MAIT jest partnerem dla innowacyjnych rozwiązań cyfrowych w zakresie rozwoju produktów, zarządzania przedsiębiorstwem i usług IT. Ponad 650 MAIT (neologizm złożony z "mate" - partner, "AI" - sztuczna inteligencja i "IT") wdraża konkretne rozwiązania w ścisłej współpracy ze swoimi klientami w 26 lokalizacjach w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Na wysokości oczu. Pionierskie. Jako partner w dziedzinie cyfryzacji, MAIT wykorzystuje najbardziej innowacyjne technologie od wiodących na rynku dostawców PLM, ERP i IT, takich jak Siemens, PTC, SAP-PLM, abas, Comarch, HP i Fujitsu.

Więcej o MAIT na : www.mait-group.com

Jako największy partner Siemens Digital Industry Software w Polsce, CAMDIVISION dostarcza rozwiązania CAD/CAM/PLM dla ponad 2000 klientów. Sukces firmy to nie tylko znajomość najnowocześniejszych systemów IT na świecie, ale również ich dostosowanie do potrzeb klienta wspomagane własnymi aplikacjami z serii Rapid. Ponad 20-letnie doświadczenie w tworzeniu zaawansowanych postprocesorów wyposażonych w wypracowane rozwiązania własne, pozwala oferować je klinentom w całej strefie EMEA. Jesteśmy firmą wielokrotnie zdobywając nagrody dla njalepszej firmy Europejskiej w dziedzinie CAM. Obecnie w Polsce posiadamy 3 lokalizacje z pełnym zapleczem szkoleniowym oferujące możliwości zdalne jak i stacjonarne.

Więcej o CAMdivision na : www.camdivision.pl