Nowy numer Forum Narzędziowe OBERON
HURCO Forum Narzędziowe OBERON

Fot. Dobre wprowadzenie do automatyzacji: coboty szybko się uczą i elastycznie współpracują z operatorem (zdjęcie: HURCO).

 Forum Narzędziowe OBERON  Forum Narzędziowe OBERON

Firma HURCO na Targach AMB 2022 partnerem w dziedzinie automatyzacji dla producentów kontraktowych


Na Międzynarodowych Targach Obróbki Metali (AMB) 2022 w Stuttgarcie producent obrabiarek, jakim jest firma HURCO, zaprezentuje możliwości precyzyjnej realizacji in-dywidualnych koncepcji automatyzacji w zakresie obróbki skrawaniem. Od 13 do 17 września na stoisku A10 w hali B62 przede wszystkim producenci pojedynczych ele-mentów oraz specjalizujący się w małej produkcji seryjnej, będą mogli uzyskać porady dotyczące rozwiązań zorientowanych na praktyczne zastosowania.

Automatyzacja obrabiarek jest stałym elementem działania dla pro-ducentów, zajmujących się wytwarzaniem krótkich i średnich serii na zamówienie. Powody tego są różne, począwszy od wydłużenia czasu pracy maszyn, aż po kompensację ograniczonych zasobów ludzkich. Mimo szybko postępującej indywidualizacji produktów i redukcji wielkości partii, istnieją szerokie możliwości automatyzacji. Wybór optymalnego rozwiązania zależy od zadania produkcyjnego i istniejącej infrastruktury. Doradztwo w tym zakresie jest istotne, ponieważ nie istnieją ogólnie obowiązujące przepisy dotyczące automatyzacji. Dlatego też firma HURCO przywiązuje dużą wagę do bezpośredniego kontaktu z klientem.

Nasi handlowcy i specjaliści ds. aplikacji często prowadzą rozmowy bezpośrednio u klienta i mając potem rozeznanie w parku maszynowym i strukturze produkcji danej firmy, mogą dokładnie wskazać, gdzie możemy zapewnić wsparcie i jaki rodzaj automatyzacji będzie zasadny

– podkreśla Sebastian Herr, menedżer ds. wsparcia aplikacji w firmie HURCO Deutschland.

Takie doradztwo stanowi główny element naszej obecności na Targach.

Automatyzacja w oparciu o strukturę

By móc zaoferować użytkownikowi odpowiednie dla niego rozwiązanie z zakresu auto-matyzacji, HURCO współpracuje z firmami partnerskimi.

To poszerza nasze spektrum możliwości i czyni nas wyjątkowo elastycznymi

– podkreśla Herr.

W końcu rynek oferuje zaawansowane rozwiązania, po które sięgamy w świadomy sposób

Jedną z opcji, jaką HURCO oferuje dla maszyn wolnostojących, wykorzystywanych przez producen-tów wytwarzających na zamówienie, jest zautomatyzowany załadunek. Obejmuje on umieszczanie elementów w systemie mocowania w maszynie, a także możliwość auto-matycznego załadunku dwóch połączonych maszyn.

Dobrym wprowadzeniem do automatyzacji często są coboty, czyli szybkie, możliwe do „uczenia”, elastyczne systemy współpracujące z operatorem.

Na targowym stoisku firmy HURCO użytkownik będzie mógł porozmawiać o tym, czy takie rozwiązanie ma dla niego sens, ale także o tym, na ile przydatny jest robot z ramieniem przegubowym, który w komórce produkcyjnej może przejąć czynności związane z manipulowaniem różnymi elementami.

W przypadku bardziej skomplikowanych wymagań firma HURCO oferuje „skrojone na miarę” rozwiązania w zakresie załadunku lub obsługi palet. Praktycznie niemal wszystkie te rozwiązania można łączyć z maszynami firmy HURCO

Indywidualizacja jest standardem

na Windowsie system operacyjny oraz interfejs MT-Connect o otwartym kodzie źródłowym, będące elementami urządzeń firmy HURCO, są warunkiem szybkiego, na praktyczne zastosowanie, wdrożenia rozwiązań w zakresie automatyzacji wraz z digitalizacją, monitorowaniem i analizą.

Do komunikacji między maszynami i robotami można wykorzystać obsługiwane przez sieć interfejsy DNC.

Ta architektura sieci i interfejsów umożliwia indywidualne dopasowanie systemów automatyzacji do potrzeb danego użytkownika oraz tworzenie zintegrowanych systemów produkcyjnych i rozwiązań w zakresie łańcucha bloków między producentami kontraktowymi a ich zleceniodawcami

– podkreśla Herr, który również w tym zakresie szczegółowe doradztwo. Zadania organizacyjne w zautomatyzowanej produkcji przejmuje wówczas albo system sterowania opracowany przez firmę HURCO, albo system zawierający rozwiązanie w zakresie automatyzacji opracowane przez odpowiedniego partnera.

Podczas Targów AMB użytkownicy będą mogli również przedyskutować ze specjalistami z firmy HURCO sens wykorzystania konkretnej zasady, jak również procedurę wdrażania danego rozwiązania w zakresie automatyzacji, aż po optymalizację między-operacyjną.

Cieszymy się, że będziemy mogli fachowo podyskutować w Stuttgarcie

– podsumowuje Herr.

Firma HURCO na targach AMB w Stuttgarcie: od 13 do 17 września, stoisko A10 w hali B62

O firmie HURCO

HURCO Companies Inc. jest wiodącym producentem obrabiarek z siedzibą w Indianapolis/USA. Założona w 1968 roku firma posiada w swojej ofercie wysokowydajne centra frezarskie i tokarskie CNC. podstawowej marki HURCO zawsze są wyposażone we własny system sterowania „WinMax”. Ponieważ HURCO dostarcza również indywidualnie dostosowane oprogramowanie, systemy automatyki i obsługi, użytkownik otrzymuje systemy produkcyjne „gotowe do produkcji” z jednego źródła. HURCO posiada własne zakłady produkcyjne w USA, na Tajwanie i we Włoszech. sieć biur sprzedaży w USA, Chinach, Indiach, Singapurze, RPA, Włoszech, Francji, Anglii, Polsce i Niemczech zapewnia również wszechstronne wsparcie w zakresie zastosowań i obsługi klienta. – www.hurco.com

HURCO POLSKA : www.hurco.eu

Obok Ameryki Północnej i Azji, Europa jest jednym z głównych rynków strategicznych dla firm HURCO Companies. Firma HURCO Werkzeugmaschinen GmbH z siedzibą w Pliening koło Monachium zajmuje kluczową pozycję w przedsiębiorstwie: stąd kontrolowana jest sprzedaż, wsparcie i obsługa klienta w prawie całej Europie. Dotyczy to nie tylko produktów sprzedawanych pod marką HURCO, ale także pro-duktów marki Takumi, która jest częścią koncernu od 2015 roku. Firma HURCO Werkzeugmaschinen została założona w 1988 roku i obecnie zatrudnia około 100 wysoko wykwalifikowanych pracowników. – www.hurco.de

HURCO NIEMCY : www.hurco.de

Logo HURCO Forum Narzędziowe Oberon