Krótko

Targi FAKUMA po raz 25-ty!

Niesamowite, jak szybko biegnie czas. 17 października 2017 rozpoczęła się kolejna, 25-ta edycja targów FAKUMA organizowanych na południu Niemiec w Friedrichshafen przez P.E. Schall. Te targi mają już 36 lat! Odbywają się w latach, kiedy nie ma targów K w Dusseldorfie.

Podczas ceremonii otwarcia wręczano pamiątkowe nagrody przedstawicielom firm uczestniczących nie tylko w jubileuszowych targach FAKUMA, ale od ich samego początku, np. Arburg, Mold Masters and Hasco.

FAKUMA to impreza naprawdę międzynarodowa, tegoroczni goście przyjechali ze 128 krajów! Było 1800 wystawców z 37 krajów. Z grona 1800 firm ponad połowa, bo 1099 było z Niemiec, ale 9 firm było z Polski: AGD Pasterski Sp. z o.o., FADO Group, FCPK Bytów Sp. z o.o., I.T.I Poland Sp. z o.o., ML Sp. z o.o., TMA AUTOMATION Sp. z o.o., Tools Factory SP.J., Witrochem Sp. z o.o., WW Ekochem Sp. z o.o.S.K.

Pokazywano każdy aspekt przetwórstwa tworzyw sztucznych, nie tylko wtrysk, wytłaczanie, rozdmuch ale i druk 3D. Produkcja detali z tworzyw w kraju gdzie wymyślono pojęcie Przemysł 4.0 jest coraz bardziej zautomatyzowana. Nie dziwiły zatem pokazywane też rozmaite urządzenia manipulujace, chwytaki, roboty do zdejmowania, przenoszenia wyprasek.