Krótko

Napęd z pasem zębatym od igus umożliwia mechanikom obniżenie kosztów automatyzacji

Bezsmarowne i bezobsługowe drylin ZLW Eco do zadań pozycjonujących oraz regulujących

Fot. obok. Tańsza alternatywa w mechanice: Bezsmarowny i bezobsługowy napęd z pasem zębatym drylin ZLW eco, od firmy igus, stosowany do wykonywania prostych zadań z zakresu ustalania położenia i regulacji. (Źródło: igus GmbH)

Automaty można znaleźć wszędzie, na platformie kolejowej, na basenie, w szpitalu lub w produkcji przemysłowej. Czekolada, paczka chipsów, butelka lemoniady lub inny wybrany element są transportowane do dozownika poprez naciśnięcie jednego przycisku. Dzięki drylin ZLW eco, specjalista od tworzyw sztucznych wykorzystywanych w ruchu dysponuje bezsmarowną i bezobsługową osią napędową z pasem zębatym, której zastosowanie w znacznym stopniu zmniejsza koszty zadań związanych z transportem i przeładunkiem.

Aby wykonać lżejsze zadania - na przykład umożliwić ruch butelek w automacie - mechanicy często stosują prowadnicę liniową, o prostej konstrukcji, która jednocześnie zapewnia oszczędność miejsca. Jednak, ani wysokie obciążenia, ani wysokie prędkości, jak również wysoka dokładność i precyzyjność pozycjonowania nie są wymagane. Wiele z rozwiązań dostępnych na rynku cechuje ponadwymiarowość. Oznacza to, że producenci stoją przed wyborem uiszczania opłat za cechy i funkcje, które są dla nich zbędne lub koniecznością opracowywania własnych, czasochłonnych rozwiązań.

Rozwiązanie od firmy igus: Napęd z pasem zębatym już od Euro 96

Firma igus jest światowym liderem w produkcji systemów prowadzenia przewodów i polimerowych łożysk ślizgowych. To rodzinne przedsiębiorstwo z siedzibą w Kolonii ma swoje oddziały w 35 krajach i zatrudnia około 3 180 pracowników na całym świecie. W 2016 roku firma igus wygenerowała obroty rzędu 592 milionów Euro. igus ma największe w swojej branży laboratoria badań i fabryki, dzięki czemu może w bardzo krótkim czasie zaoferować klientom innowacyjne i dostosowane do ich potrzeb produkty i rozwiązania