Krótko

NOWOŚĆ od APX Technologie sp. z o.o. - Xcelerate

APX Technologie sp. z o.o. wprowadza nowość na rynku polskim - Xcelerate -holenderskiego producenta Cellro. Jednym zdaniem można podsumować ich produkt jako kompaktowe i skuteczne rozwiązanie we wprowadzaniu automatyzacji na produkcji. Połączenie systemu odkładczo-odbiorczego z robotem Fanuc daje nieporównywalne możliwości. Jego wykorzystanie pozwala na skrócenie czasu pracy z 1,5 do 2 razy w porównaniu do jakiegokolwiek konkurencyjnego systemu automatyzacji. W momencie kiedy wykfalifikowaną kadra pracowników jest deficytem – Xcelerate to idealny współpracownik.

Wiele kompaktowych systemów automatyzacji, podobnego typu, oferuje bardzo małą przestrzeń magazynowania, powodując że praca 24/7 może być utrudniona, a nawet niemożliwa. W Xcelerate zastosowanie szuflad dało o wiele większą przestrzeń odkładczą, pasującą do detali o różnych kształtach i wymiarach. System zaprezentowany przez Firmę Cellro daje możliwość automatycznej pracy 24h na dobę bez zastrzeżeń. System jest kompatybilny zarówno z centrami tokarskimi, frezarskimi czy drążarkami. Mobilność jest jedna z podstawowych cech charakterystycznych Xcelerate - już w ciągu 10 min może pracować przy innej obrabiarce.

Xcelerate posiada łatwy dostęp do kontrolera z intuicyjnym oprogramowaniem, gdzie pracownik może łatwo modyfikować proces oraz bez problemu obsługiwać palety, szuflady, chwytaki oraz elementy obrabiane. Inwestycja w system Xcelerate wiąże się z nieprawdopodobnym zwrotem kosztów. Zwiększa godzinową produkcję, eliminuje czas przestojów. Daje możliwość w 100% wykorzystania możliwości obrabiarek z którymi współpracuje.