Krótko

Metrologia 3D w odlewnictwie i procesach odlewniczych

Około 70 osób z branży odlewniczej wzięło udział w organizowanych przez firmę Lenso Warsztatach „Metrologia 3D w odlewnictwie i procesach odlewniczych”, które odbyły się 21 marca 2018 roku w Centrum Kompetencji Metrologicznych, Swadzim k. Poznania. Warsztaty to część cyklu międzynarodowych warsztatów odbywających się w 42 lokalizacjach od Azji po Amerykę w okresie od stycznia do kwietnia 2018 roku https://www. gom-workshop.com/pl.

Na Warsztatach przedstawiono, w jaki sposób wykorzystywane są techniki pomiarowe 3D w odlewnictwie i łańcuchach procesów odlewniczych, aby wspierać i przyspieszać wszystkie etapy odlewania. Zaprezentowano jak systemy pomiarowe firmy GOM gwarantują najwyższą jakość: od weryfikacji symulacji poprzez szybsze dostosowanie narzędzi i kontrolę pierwszej sztuki, aż po kontrolę produkcji i obróbkę CNC.

Przedstawiciele z wiodących firm przemysłowych, takich jak Odlewnie Polskie, Nemak oraz Ferrex, przedstawili przykłady codziennej praktyki, w jaki sposób integracja systemów pomiarowych w całym łańcuchu procesów skraca czas rozwoju, poprawia procesy produkcyjne, a tym samym poprawia rentowność przedsiębiorstw. Ponadto zespół Lenso, w prezentacjach na żywo, zaprezentował najnowsze osiągnięcia w dziedzinie metrologii 3D, a także w oprogramowaniu do pomiaru i analizy wyników.

Lenso Sp. z o.o.

ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 398, 61-441 Poznań, tel. +48 61 894 78 93, www.lenso.com.pl, www.centrummetrologiczne.pl

Więcej informacji na temat Warsztatów znajduje się na stronie: