Krótko

Pionowe centra obróbkowe Yamazaki Mazak przynoszą wzrost wydajności

Yamazaki Mazak wprowadza na rynek europejski dwa nowe pionowe centra obróbkowe, zaprojektowane specjalnie z myślą o zakładach zajmujących się podwykonawstwem. Fot. VCN-530C to stworzone w Wielkiej Brytanii pionowe centrum obróbkowe z wrzecionem frezarskim o wysokiej prędkości obrotowej 18 000 obr./min.

Zespół wysokoobrotowego wrzeciona obejmuje układ chłodzenia śruby tocznej w osiach X, Y i Z oraz inteligentną osłonę termiczną firmy Mazak — rozwiązania zapewniające stabilną dokładność obróbki.

Maszyna pozwala na skrócenie cykli obróbki dzięki wysokiej prędkości posuwu wynoszącej 42 m/min, zdolności do błyskawicznego przyspieszania i hamowania oraz skróceniu czasu „od wióra do wióra” do zaledwie 2,8 sekundy w przypadku pracy ze stołem roboczym o wymiarach 1300 mm x 550 mm.

Obszar obróbki jest łatwo dostępny przez dwoje szeroko otwieranych przednich drzwi, a wytrzymałe liniowe prowadnice rolkowe na wszystkich osiach zapewniają maszynie wysoką stabilność. Centrum VCN-530C jest również wyposażone w system sterowania SmoothG CNC.

Centrum obróbkowe VCN-430A oferuje te same zaawansowane możliwości obróbki, co VCN-530C, ale ma mniejszy stół roboczy o wymiarach 900 mm x 430 mm.

Każdą maszynę z rodziny VCN można podłączyć do infrastruktury Przemysłu 4.0 firmy Mazak, która jest odzwierciedleniem koncepcji iSMART Factory zaprezentowanej na targach EMO 2017 w Hanowerze. Ta platforma techniczna usprawnia wymianę danych produkcyjnych między halą maszyn, a systemami zarządzania, przyczyniając się do wzrostu produktywności i jakości procesów.

Działająca od 1919 roku firma Yamazaki Mazak jest światowym liderem wśród producentów zaawansowanych rozwiązań technicznych, takich jak maszyny wielozadaniowe, obrabiarki 5-osiowe, narzędzia do frezowania i toczenia, centra tokarskie CNC, wycinarki laserowe i systemy automatyki.