Krótko

Szczelny miniaturowy moduł o dużej sile mocowania.

Szybkie przezbrojenie maszyny, poprzez skrócenie procesów oraz ich automatyzację, to niezwykle istotny czynnik zwiększający efektywność i elastyczność produkcji. Firma SCHUNK, lider w dziedzinie systemów chwytakowych i technologii mocowań, stale rozwija swoje portfolio produktów, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów oraz wymaganiom ich aplikacji. Rozwijając mocne strony systemu bazująco- mocującego VERO-S, SCHUNK stworzył całkowicie uszczelniony miniaturowy moduł mocujący, który łączy kompaktowe wymiary, duże siły docisku i trzymania, znaczną stabilność kształtu oraz powtarzalność wynoszącą więcej niż 0.005 mm, z myślą o kompaktowych zastosowaniach do obróbki skrawaniem oraz montażu i przenoszenia.

Aby osiągnąć znaczną siłę docisku pomimo kompaktowych wymiarów, VERO-S NSE mikro 49-13 firmy SCHUNK jest uruchamiany za pomocą osiowego tłoka. Dzięki opatentowanej koncepcji, obejmującej system podwójnego skoku i zintegrowanej w wersji standardowej funkcji turbo, osiągane siły docisku wynoszą 1,500 N. Moduł NSE mikro 49-13 zajmuje pozycję pośrednią między urządzeniami NSE mikro 49 (400 N) i NSE mini 90-25 (6 000 N). Siły trzymania wynoszą 3 000 N (M3) lub 5 000 N (M4) w zależności od rozmiarów gwintu sworznia mocującego (ø 10 mm).

Jak we wszystkich systemach bazująco-mocujących firmy SCHUNK, zamykanie modułów na trzpieniach palety odbywa się za pomocą sprężyn zaciskowych, co gwarantuje pewne mocowanie obrabianych elementów bez użycia dodatkowych mediów. Blokada jest podtrzymywana samoczynnie, z wykorzystaniem mocowania kształtowego. W ziązku z tym, że położenie suwaka mocującego można monitorować poprzez odczyt ciśnienia dynamicznego, ten miniaturowy moduł nadaje się do zarówno do obróbki metali jak i automatyzacji. Dzięki niewielkim wymiarom (ø 49 mm, wysokość powyżej stołu 13 mm) pozwala on na optymalne wykorzystanie przestrzeni maszyny i bezpośrednie mocowanie elementów o niewielkich wymiarach. Powierzchnia bazująca trzpieni ma kształt stożka, dlatego też zamykanie systemu VERO-S NSE mini nie wymaga konieczności dokładnego pozycjonowania palety względem uchwytu. Ciśnienie w układzie wynoszące 6 barów jest wystarczające do otwarcia modułów mocujących. Wzbudzenia można dokonać w części bocznej lub od podstawy. Elementy funkcjonalne systemu VERO-S NSE mikro, takie jak korpus bazowy, czy trzpienie mocujące, są wykonane ze stali nierdzewnej, co znacząco wpływa na zwiększenie żywotności modułu i ułatwia jego konserwację.

Zalety – Korzyści dla użytkownika

 Mała wysokość

• Rozszerzenie przestrzeni roboczej maszyny

 Ciśnienie systemow 6 barów

• Nie są wymagane dodatkowe wzmacniacze ciśnienia

 Pozycjonowanie za pomocą krótkiego stożka

• Bardzo łatwe łączenie z dokładnością więcej niż 0,005 mm

 Samoutrzymujące blokowanie kształtowe

• Utrzymanie siły docisku także w razie spadku ciśnienia

 Wbudowane turbo w standardzie

• Wzrost siły docisku nawet o 300% w celu optymalnego wykorzystania wydajności maszyny, co przekłada się na wysoką skuteczność

 Wykonanie z odpornej na korozję stali nierdzewnej

• Długa trwałość użytkowa oraz maksymalna niezawodność procesu

 Sworzeń mocujący w jednym, stałym rozmiarze pasujący do wszystkich modułów NSE mikro

• Wyeliminowane ryzyko pomyłki w doborze czy nieprawidłowego działania

 Zintegrowany monitoring suwaka

• Nadaje się do zautomatyzowanych zastosowań

SCHUNK VERO-S NSE mikro 49-13 nadaje się do obróbki metali, ale także do zastosowań testowych i związanych z automatyzacją.


http://www.pl.schunk.com

http://www.schunk.com