Krótko

Oerlikon Balzers rozszerza działalność w Azji z pierwszym centrum powlekania w Wietnamie

Balzers, Liechtenstein, 1 kwietnia 2021 r

Oerlikon Balzers, wiodący dostawca rozwiązań powierzchniowych dla przemysłu obróbki metali i tworzyw sztucznych, rozszerzył swoje usługi ––powlekania w Azji, otwierając nowe centrum obsługi klienta w Bac Ninh, na północny wschód od wietnamskiej stolicy Hanoi, aby obsługiwać klientów z całego kraju. Nowe centrum powlekania jest ważnym kamieniem milowym w strategii ekspansji firmy w Azji i stworzy nowe możliwości dla Oerlikon Balzers do zaoferowania wysokiej jakości usług powlekania we wschodzącej gospodarce Wietnamu.

W ostatnich latach, Wietnam rozwinął się w kluczowe centrum gospodarcze Azji, dzięki czemu Oerlikon Balzers może oferować swoje powłoki w różnych gałęziach przemysłu. Nowe centrum powlekania skupi się głównie na narzędziach skrawających i formujących, ale będzie również służyć rosnącemu rynkowi zaawansowanych technologicznie komponentów w telefonach komórkowych, elektronice i półprzewodnikach, a także w produktach z tworzyw sztucznych i aluminium w towarach konsumpcyjnych.

Fot. obok. Oerlikon Balzers rozszerzył swoje usługi powlekania w Azji, otwierając swoje nowe centrum obsługi klienta w Bac Ninh, na północny wschód od stolicy Wietnamu Hanoi, aby obsługiwać klientów z całego kraju.

Oerlikon Balzers otworzył biuro w Hanoi już w 2017 roku, aby zaspokoić wysoki popyt w regionie Azji Południowo-Wschodniej, a także służył lokalnym klientom w różnych aplikacjach z centrum klienta w Tajlandii. Od tego czasu rozwój i ekspansja były aktywnie wspierane przez zakłady Balzers w Indiach i Tajlandii, nawet w czasie wyzwań 2020 roku. Z nowego centrum powlekania w Wietnamie, Oerlikon Balzers może teraz zaoferować usprawnione usługi dla swoich lokalnych klientów, z krótkim czasem dostawy i krótkimi trasami transportowymi dla poprawy śladu środowiskowego.

Michel Maeusli, Dyrektor Generalny Balzers na Tajlandie i kraje CLMV, mówi:

"Wietnam jest dla nas bardzo obiecującym rynkiem, a dzięki nowemu centrum powlekania w Hanoi, które jest blisko kluczowych rynków i naszych klientów, jesteśmy przekonani, że ugruntujemy naszą pozycję jako wiodącego dostawcy rozwiązań powierzchniowych na podstawie doskonałego portfolio powłok i unikalnego zakresu usług."

Pravin Shirse, Regionalny Dyrektor na rejon Azji Południowo-Wschodniej, dodaje:

"Otwarcie nowego zakładu powlekania jest dużym osiągnięciem, zwłaszcza w tych trudnych czasach. Chciałbym podziękować całemu zespołowi za zaangażowanie i znakomitą pracę zespołową w tworzeniu tego nowego obiektu. Jestem przekonany, że będziemy w stanie zaoferować naszym klientom lepszą obsługę i zadomowić się na rozwijającym się rynku wietnamskim".

Więcej o: Oerlikon Balzers

Oerlikon Balzers jest jednym z wiodących na świecie dostawców technologii powierzchniowych, które znacznie poprawiają wydajność i trwałość precyzyjnych komponentów, a także narzędzi dla przemysłu metalowego i przetwórstwa tworzyw sztucznych. Niezwykle cienkie i wyjątkowo twarde powłoki, sprzedawane pod markami BALINIT i BALIQ, zmniejszają tarcie i zużycie. Marka BALITHERM otwiera szeroką gamę usług obróbki cieplnej, podczas gdy BALTONE obejmuje powłoki, które są dostępne w pełnej gamie eleganckich kolorów, doskonale nadające się do zastosowań dekoracyjnych. Powłoki BALIMED ThinFilm, o właściwościach odpornych na zużycie, biokompatybilnych, przeciwdrobnoustrojowych i chemicznie obojętnych, zostały opracowane specjalnie do zastosowań medycznych. Pod marką technologiczną BALIFOR firma wprowadziła technologie, które zapewniają rozwiązania dostosowane do potrzeb rynku motoryzacyjnego, a ePD pozwala na metalizację części z tworzyw sztucznych o chromowanym wyglądzie.

Na całym świecie w zakładach Oerlikon Balzers i klientów działa ponad 1100 systemów powlekania. Inżynieria urządzeń i montaż systemów Balzers są przetwarzane w Liechtensteinie, w Langenthal (Szwajcaria) i Bergisch Gladbach (Niemcy). Oerlikon Balzers prowadzi dynamicznie rozwijającą się sieć ponad 110 centrów powlekania w 36 krajach Europy, obu Ameryk i Azji. Oerlikon Balzers jest – wraz z Oerlikon Metco i Oerlikon AM – częścią działu Surface Solutions szwajcarskiej grupy Oerlikon (SIX: OERL).


W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt:

Na całym świecie Petra Ammann, Kierownik Komunikacji Oerlikon Balzers

T +423 388 7500, petra.ammann@oerlikon.com, www.oerlikon.com/balzers