Krótko

Lepsze tłumienie drgań dzięki najnowszym adapterom frezarskim Silent Tools™

Korzyści obejmują wyższą wydajność skrawania i większe bezpieczeństwo obróbki

Najnowsze adaptery frezarskie Silent Tools™ stworzone przez eksperta w dziedzinie narzędzi frezarskich i systemów narzędziowych, firmę Sandvik Coromant, zostały zaprojektowane tak, aby zapewniały lepsze właściwości tłumienia drgań. Te zaawansowane technicznie adaptery zostały opracowane jako bezpośrednia odpowiedź na potrzebę zwiększenia wydajności skrawania i zmniejszenia drgań we wszelkiego rodzaju zastosowaniach, podczas których istnieje konieczność wykorzystywania długich i smukłych narzędzi frezarskich.

Dzięki aktualizacji asortymentu adapterów frezarskich Silent Tools inżynierowie produkcji otrzymali efektywne narzędzie pozwalające zwiększyć produktywność i bezpieczeństwo obróbki, a także uzyskiwać powierzchnie o niskiej chropowatości podczas podatnej na drgania obróbki na długich wysięgach. Korzyści płynące ze znacznego ograniczenia drgań sprawiają, że rozwiązanie to jest obecnie pierwszym wyborem dla każdego zakładu produkcyjnego wykonującego obróbkę, który poszukuje sposobu na optymalizację wydajności podczas stosowania wydłużonych frezarskich zespołów narzędziowych.

“Wewnątrz adapterów znajduje się pasywny, nastrojony na stałe moduł tłumiący. Jest to równoważący drgania ciężki element o dużej gęstości, działający jako amortyzator,” wyjaśnia Pål A. Sollie, Specjalista ds. Produktów i Zastosowań w firmie Sandvik Coromant. "Moduł tłumiący poprawia dynamiczne zachowanie zespołu narzędzi do poziomu, przy którym mogą one zapewnić najwyższą jakość frezowania oraz doskonałą wydajność skrawania w różnorodnych zastosowaniach, z wykorzystaniem wydłużonych narzędzi, niezależnie od tego, czy jest to frezowanie czołowe (nawet z wysokim posuwem), głębokie frezowanie walcowo-czołowe, wykonywanie kieszeni, kołowe zagłębianie skośne czy interpolacja śrubowa.”

Dodatkową zaletą tych adapterów jest możliwość użycia podwymiarowych chwytów, które w razie potrzeby zapewniają dostęp w pionie z prześwitem pomiędzy adapterem i obrabianym przedmiotem. Pozwala to, zamiast frezu nadwymiarowego, zastosować frez o nominalnej średnicy, co jest korzystne, ponieważ frez o niższej masie jest bardziej produktywny od większego narzędzia na długim i smukłym zespole. Ta elastyczność pozwalana uniknąć konieczności szukania kompromisów pomiędzy kształtem przedmiotu obrabianego a produktywnością w przypadku, gdy niezbędne jest zastosowanie wydłużonych frezarskich zespołów narzędziowych.

Nadające się do wszystkich grup materiałowych ISO, nowe adaptery frezarskie Silent Tools mogą być stosowane w zespołach narzędziowych o długości użytecznej wynoszącej 4 x średnica frezu i większej. Adaptery dostępne są ze złączami Coromant Capto® i HSK-A/C po stronie obrabiarki.

Sandvik Coromant, będący częścią ogólnoświatowej grupy inżynieryjno przemysłowej Sandvik, jest liderem w dziedzinie wytwarzania narzędzi, rozwiązań w zakresie obróbki skrawaniem oraz posiadanej wiedzy. Wyznacza standardy i wdraża innowacje spełniające wymagania przemysłu obróbki metalu, zarówno obecne jak i związane z nadchodzącą nową erą przemysłową. Wsparcie edukacyjne, duża skala inwestycji w badania i rozwój oraz silne, partnerskie relacje z klientami gwarantują postęp w zakresie technologii obróbki, który nadaje kierunek i dynamikę oraz zmienia przyszłość przemysłu wytwórczego. Firma Sandvik Coromant jest właścicielem ponad 3100 patentów na całym świecie, zatrudnia ponad 8500 pracowników i jest reprezentowana w 150 krajach.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie