Krótko

Pierwsze łopaty wbite! DMG MORI rozpoczyna ogromną inwestycję w Pleszewie.

Zakład produkcyjny FAMOT z Pleszewa znajduje się w czołówce najlepszych zakładów produkcyjnych DMG MORI na świecie. Według prezesa Zarządu DMG MORI S.A. Christiana Thoenes nie ma lepszej lokalizacji na produkcję obrabiarek niż Polska. Poza dobrą lokalizacją, zakład produkcyjny w Pleszewie posiada bardzo dobrych i zaangażowanych pracowników oraz solidnych klientów. Kwota, jaką Koncern DMG MORI chce przeznaczyć na rozwój firmy wynosi blisko 100 milionów euro.

Zakład produkcyjny FAMOT z Pleszewa znajduje się w czołówce najlepszych zakładów produkcyjnych DMG MORI na świecie. Według prezesa Zarządu DMG MORI S.A. Christiana Thoenes nie ma lepszej lokalizacji na produkcję obrabiarek niż Polska. Poza dobrą lokalizacją, zakład produkcyjny w Pleszewie posiada bardzo dobrych i zaangażowanych pracowników oraz solidnych klientów. Kwota, jaką Koncern DMG MORI chce przeznaczyć na rozwój firmy wynosi blisko 100 milionów euro. FAMOT, polski producent obrabiarek, od roku 1999 należy do japońsko-niemieckiego Koncernu DMG MORI. Dzięki temu, z lokalnej firmy, stał się ambasadorem polskiego eksportu, jak też znanym na świecie producentem obrabiarek. Firma produkuje rocznie 1.300 obrabiarek, z czego ponad 800 maszyn trafia na rynek europejski, pozostałe zaś eksportowane są do 50 krajów na całym świecie. FAMOT notuje roczną sprzedaż na poziomie 140 milionów euro, a celem inwestycji jest wzrost sprzedaży do 200 milionów euro. Planowana inwestycja zakłada zwiększenie powierzchni hali produkcyjnej o 7.000 m2, budowę nowego centrum logistyki oraz uruchomienie nowego obszaru produkcji wrzecion. Planowana jest także budowa nowej hali, gdzie będą hartowane korpusy maszyn w japońskiej technologii hartowania indukcyjnego. Inwestycja ma być oddana do użytku najpóźniej za rok. Inwestycje, jakie dokonają się w Pleszewie dostarczą na polski rynek wiele nowych, atrakcyjnych miejsc pracy. FAMOT, największy i najbardziej znaczący pracodawca w regionie, otwiera przed młodymi ludźmi perspektywy nowoczesnego rozwoju zawodowego. FAMOT inwestuje również w kapitał ludzki. W związku z tym od września 2017 roku będzie otwarta klasa patronacka w Zespole Szkół Zawodowych w Pleszewie. - Jesteśmy tam gdzie jest sukces! Chcemy go rozwijać. Pleszew jest wyjątkowym miejscem na naszej mapie. Nie boję się o jego przyszłość - podkreślał na konferencji prasowej Christian Thoenes, prezes Zarządu DMG Mori S.A.

"Najnowsze wydarzenia" na stronie firmy OBERON Robert Dyrda - tam znajdziecie Państwo relację z uroczystości oraz zdjęcia