Krótko

Nowa wersja programu VERICUT 8.1

We wrześniu b.r. ukazała się nowa wersja programu VERICUT 8.1, wiodącego oprogramowania służącego do symulacji, weryfikacji i optymalizacji kodu NC. Oprócz poprawy wydajności oraz usprawnień w interfejsie wprowadzony został nowy moduł Additive Manufacturing (Wytwarzanie addytywne). Symuluje on proces nakładania kolejnych warstw materiału w technologii przyrostowej wykorzystującej proszki metali. Dzięki temu mamy możliwość weryfikacji poprawności procesu, który obejmuje zarówno zabiegi skrawania jak i nakładania materiału.

Zmiany objęły również wprowadzony w wersji VERICUT 8.0 moduł Force™ służący do optymalizacji kodu NC w oparciu o zbadane właściwości wytrzymałościowe obrabianego materiału.

Nowością jest możliwość śledzenia w czasie rzeczywistym sił skrawania działających na narzędzie podczas obróbki materiału. Po raz kolejny CGTech, producent programu VERICUT, wprowadza na rynek rozwiązania zwiększające zyskowność przedsiębiorstw oraz wpisujące się w trendy nowoczesnych technik wytwarzania.

*Na zdjęciu: VERICUT Additive Manufacturing – symulacja pracy obrabiarki podczas nakładania warstwy materiału.

Zapraszamy do kontaktu!