Nowy numer Forum Narzędziowe OBERON

ULGREG
Nie sprzedajemy maszyn - Sprzedajemy możliwościULGREG Forum Narzędziowe OBERON

ODDANI TWORZENIU NAJLEPSZEJ MARKI W OBRÓBCE ELEKTROEROZYJNEJ

Maszyny do elektroerozji (wycinarki drutowe na drut molibdenowy, drążarki do otworów startowych oraz drążarki wgłębne) produkowane w Beijing DM-CUT Machine Tool Co., Ltd. są już bardzo dobrze znane w Polsce. Z powodzeniem pracują w wielu warsztatach, gdzie za ich pomocą wykonywane są formy wtryskowe, wykrojniki i tłoczniki i przeróżne detale i części.

Wycinarki drutowe DM-CUT Pekin.

Wycinarki drutowe na drut molibdenowy fabryki DM-CUT Pekin to aktualnie najlepsze tego typu maszyny na polskim rynku. Fabryka nie ustaje w ich rozwoju. Wyposażone są w silniki serwonapędy AC Panasonic w osiach X, Y, U, V. To rozwiązanie zapewnia stabilny, precyzyjny i płynny ruch wszystkich osi. Jest to bardzo istotne przy cięciu detalu pod kątem +/- 30°.

Wycinarka drutowa CTWG400TC Forum Narzędziowe Oberon

Fot. 1. Wycinarka drutowa
CTWG400TC.

Pomiar przemieszczenia jest wykonywany za pomocą liniałów pomiarowych o rozdzielczości 0,001 mm. Liniały są sprzężone w jednej pętli z serwonapędami i sterowaniem maszyny. Takie rozwiązanie mają tylko wycinarki drutowe DM-CUT. W razie awarii liniału, pomiar przejmują enkodery na silnikach. Ruchomy stół roboczy przesuwany jest płynnie na prowadnicach liniowo-tocznych.

Sterowanie maszyny jest w całości autorstwa informatyków fabryki DM-CUT. Takie rozwiązanie zapewnia stały rozwój sterowania, dodawanie nowych funkcji, które są nieosiągalne dla maszyn konkurencyjnych.
■ Najlepsza gładkość powierzchni po cięciu - Ra<0,8 μm, przy wykorzystaniu 4 przejść.
■ Najmniejsza maszyna to przesuwy w osiach X,Y,Z = 320x250x300 mm.
■ Największa maszyna w standardowej ofercie to 1200x1000x500 mm.

Drążarka wgłębna CTM350C Forum Narzędziowe Oberon

Fot. 2. Drążarka wgłębna
CTM350C.

Fabryka na zamówienie może wykonać w zasadzie każdą wielkość maszyny. Ostatnio wykonana ma przesuwy 2200x1000x1000 mm i kąt cięcia +/- 30 stopni. Zdjęcia tej maszyny można zobaczyć na www.dmcut.pl

Drążarki wgłębne DM-CUT Pekin.

Fabryka w standardzie oferuje dwa rodzaje drążarek wgłębnych – sterowane ZNC i sterowane CNC. Drążarki ZNC to proste i tanie maszyny. Ruch w osi Z wykonywany jest za pomocą serwonapędu AC Panasonic a stół w osiach X i Y ustawiany jest ręcznie przez operatora.

Drążarki CNC to bardzo zaawansowane technologicznie maszyny. Mogą być wyposażone w magazyn elektrod na 6, 12 lub 24 sztuki, oś C z pneumatycznie zamykanym mocowaniem System 3R (w opcji EROWA), oś A i B. Stół roboczy granitowy.

Przykładowy detal wykonany na CTM350C Forum Narzędziowe Oberon

Fot. 3. Przykładowy detal
wykonany na CTM350C.

Najlepsza gładkość powierzchni po drążeniu to Ra=0,2 mikrometra, czyli lustro. Maszyny są bardzo dokładne i precyzyjne. Wyposażone w liniały pomiarowe o rozdzielczości 0,001 mm. Wszystkie osie poruszane są za pomocą serwonapędów AC Panasonic. Prowadnice liniowe THK. Sterowanie maszyny w całości autorstwa informatyków fabryki DM-CUT.
■ Najmniejsza maszyna posiada przesuwy w osi X,Y,Z w zakresie 350x250x300 mm.
■ Największa maszyna to przesuwy 1000x600x450 mm.

Na zamówienie fabryka DM-CUT Pekin wykonuje również drążarki wyposażone w dwa wrzeciona.
Szczegóły oferty na drążarki wgłębne na www.dmcut.pl. Jest tam też wiele filmów pokazujących maszyny podczas pracy.ULGREG Grzegorz Kugler Przedstawiciel w Polsce firmy: Beijing DM-CUT Machine Tool Co., Ltd.
Dokładne informacje techniczne dotyczące oferowanych maszyn do elektroerozji oraz kontakt do nas znajdziecie na stronie internetowej www.dmcut.pl- zapraszamy do jej odwiedzenia