Raporty

Raporty

Raporty tematyczne w Forum Narzędziowym powstały z chęci uporządkowania wiedzy. Przecież obrabiarek czy programu nie kupuje się na takiej zasadzie „och jaka śliczna”. Szukamy określonych przejazdów XYZ, mocy na wrzecionie, obrotów wrzeciona i wysyłamy zapytania do tych firm, których adresy są pod ręką. Można mieć nadzieję, że jeżeli firmie chce się uczestniczyć w naszych dorocznych raportach, to i na Wasze zapytanie odpowie. Zapraszamy do przeglądania poniższych raportów o obrabiarkach, oprogramowaniu i targach branżowych.

Bezstronne

Przy tworzeniu raportu wysyłamy zapytania do wszystkich znanych nam firm dostarczając do wypełnienia ten sam bezstronny formularz.

Usystematyzowane

Usystematyzowany formularz jest chyba najprostszy do uzupełnienia. Dostawca obrabiarek może go wypełnić swoimi danymi w kilka minut.

Przejrzyste

„Arkusz kalkulacyjny nie kłamie”. Na pewno przejrzysty raport w formie tabeli pomoże szybko odrzucić te obrabiarki o których nie chcecie dyskutować.

Zachęcające

Kiedy już podejmiemy decyzję jaka maszyna nas interesuje, w dolnej części raportu są dane kontaktowe zachęcające do kontaktu z dostawcą.

Drążarki drutowe 2020

Drążarki drutowe to jedyne obrabiarki potrafiące przeciąć najtwardsze, hartowane materiały pozostawiając tylko wąską szczelinę. W raporcie dostępne na polskim rynku elektrodrążarki drutowe.

Drążarki wgłębne 2021

Raport o drążarkach wgłębnych zbiera dane o tej grupie obrabiarek. Drążarki wgłębne to maszyny usuwające negatywowy kształt elektrody z obrabianego twardego materiału łukiem elektrycznym.

Frezarki CNC 2020

Najpopularniejsza w narzędziowniach i zakładach obróbki skrawaniem grupa obrabiarek to frezarki. Najnowocześniejsze z tych maszyn, ze sterowaniami CNC wymienione są w naszym raporcie.

Frezarki dla szkolnictwa 2021

Raport o frezarkach dla szkolnictwa przedstawia w uporządkowanej formie te obrabiarki, które nie są może najszybsze czy największe, ale nadają się do nauki obsługi frezarek stosowanych w przemyśle.

Frezarki do obróbki grafitu 2020

Frezarki do grafitu przedstawione w naszym raporcie to obrabiarki CNC o odpowiednio dużych obrotach wrzeciona, uszczelnieniami eliminującymi wpływ grafitu na prowadnice i elektronikę.

Maszyny używane 2020

Maszyny używane to rozwiązanie dla osób otwierających działalność lub nie posiadających wystarczajacych środków na zakup maszyn nowych. Raport ten tworzony jest z myślą o nich.

Narzędzia skrawające 2021

Obrabiarki skrawające prócz energii potrzebują oczywiście narzędzi. W raporcie Forum Narzędziowego oferta wielu firm sprzedających na polskim rynku narzędzia skrawające.

Normalia do form i tłoczników 2020

Tempo pracy narzędziowni jest często tak duże, że jak najwięcej podzespołów stara się kupić wykonywanych przez niezależnych dostawców. Oferta dostawców normaliów w raporcie.

Oprogramowanie CAD/CAM 2020

Raport o dostępnym na polskim rynku orprogramowaniu CAD/CAM tworzymy, bo chyba nie ma na polskim rynku narzędziowni, która by takiego oprogramowania nie używała.

Przecinarki taśmowe 2021

Przecinarki taśmowe do metalu to maszyny dzielące stal czy stopu metali kolorowych za pomocą taśm tnących. Sterowane ręcznie i automatyczne, z pionową i poziomą taśmą.

Szlifierki 2020

Raport o szlifierkach publikuje w usystematyzowany sposób podstawowe dane obrabiarek szlifujących powierzchnie płaskie, kształtowe. Zabrana oferta wielu dostawców.

Targi branżowe w kraju i za granicą 2020

W tabeli zebrano podstawowe dane na temat targów branżowych dotyczących obróbki skrawaniem i przetwórstwa tworzyw sztucznych w Polsce i Europie. Terminy, wielkość, ilość odwiedzających.

Tokarki CNC 2020

Obróbka brył obrotowych w szybki i powtarzalny sposób możliwa jest za pomocą tokarek sterowanych numerycznie. Oferta polskich producentów i dystrybutorów w raporcie tokarki CNC.

Tokarki dla szkolnictwa 2020

Raport o tokarkach dla szkolnictwa przedstawia w uporządkowanej formie te obrabiarki, które nie są może najszybsze czy największe, ale nadają się do nauki obsługi tokarek stosowanych w przemyśle.

Urządzenia pomiarowe 2021

W dobie coraz precyzyjniejszej produkcji ważna jest weryfikacja jakości wytwarzania. Raport w przeglądowy sposób pokazuje ofertę obecnych na naszym rynku firm sprzedających „pomiarówkę”.

Wózki widłowe 2019

Raport o wózkach widłowych to zestawienie firm oferujących urządzenia „małego transportu” wewnątrz firmy. Każda firma obrabiająca metal prędzej czy później kupuje tego typu urządzenia.

Wtryskarki 2019

Forum Narzędziowe publikuje raport o wtryskarkach, bo ponad połowa produkcji polskich narzędziowni to formy do przetwórstwa tworzyw sztucznych używane później na wtryskarkach.