Nowy numer Forum Narzędziowe OBERON

ESPERT 500
Wysokoobrotowa szlifierka elektrycznaESPERT 500 Forum Narzędziowe OBERON

Dokładność i precyzja szlifowania

Wysokoobrotowa szlifierka ESPERT 500 to „okręt flagowy” wśród wielu szlifierek ręcznych japońskiej firmy NSK Nakanishi. Jest to zaawansowane technicznie urządzenie wykorzystywane dla przyspieszenia wykańczania powierzchni form i podniesienia jakości ich wykonania. Model ESPERT 500 jako jeden z niewielu oparł się próbom modyfikacji i ulepszania przez inżynierów NAKANISHI INC., jego nowoczesny wygląd pozostaje niezmienny od kilunastu lat. Spostrzegawczy użytkownicy zauważą jedną drobną zmianę kiedy to NAKANISHI w 2007 roku postanowiło odróżnić produkty dedykowane dla przemysłu nadając im markę NAKANISHI, do tej pory było to trzyliterowe NSK.

Dla tych z Państwa, którzy posiadają sprzęt oznaczony „starym” logo NSK przygotowaliśmy interesującą ofertę. Proszę sprawdzić i przesłać zdjęcie ze starym logo, przygotuję ofertę promocyjną.

Nazwa szlifierki ESPERT 500 została nadana celowo i potwierdza wyjątkowe cechy jakimi wyróżnia się urządzenie, jest to ekspert do zadań specjalnych. Jednocześnie nie trzeba być ekspertem żeby posługiwać się szlifierką, obsługa jest bardzo prosta wręcz intuicyjna, a komunikaty czytelne.

Szybkość, precyzja, moc i wszechstronność zastosowań tego urządzenia w pełni spełniają wymagania klientów produkujących formy. Zestaw składa się z jednostki sterującej, silnika i końcówki roboczej. W zależności od zastosowanej końcówki (do wyboru jest 9 końcówek) można pracować z ruchem obrotowym i posuwisto-zwrotnym narzędzia. Pomiędzy silnikiem, a końcówką można dokręcić przedłużkę lub reduktor obrotów.

Sterownik model NE96 służy do obsługi pracy szlifierki. Posiada funkcje regulacji obrotów w zakresie od 1 000 do 50 000 obr/min za pomocą wygodnego w użyciu pokrętła, (obroty są pokazywane na wyświetlaczu cyfrowym), informuje o wykrytych błędach, przeciążeniu urządzenia.

Istnieje możliwość podłączenia pedału nożnego i sterowanie szlifierką za jego pomocą. Do sterownika można podłączyć dwa silniki z różnymi końcówkami i za pomocą przycisku na sterowniku uruchamiać silnik A lub B (praca naprzemienna). Zwarta, niewielka budowa i uchwyt umożliwia wygodne przenoszenie zestawu w miejscu pracy.

Sercem każdego systemu napędzającego jest silnik bezszczotkowy, zbudowany z wykorzystaniem pierwiastków ziem rzadkich (samar, kobalt). Odporność na wysokie temperatury gwarantuje długotrwałą, bezusterkową pracę. Zadane obroty nie zmieniają się nawet pod dużym obciążeniem, co pozwala na stabilną obróbkę szlifowania czy cięcia precyzyjnego.

Producent proponuje 2 typy silników elektrycznych:

ESPERT 500 Forum Narzędziowe OBERON

Typ kompaktowy, model ENK-500C obroty 1000-50 000 obr/min, moment obrotowy 6,0 cN-m, moc 140 W, waga bez przewodu 115 g, długość przewodu 1,5 m. O typie silnika informuje kolor włącznika na rękojeści: niebieski

Typ Momentowy, model ENK-500T obroty 1000- 50 000 obr/min, moment obrotowy 8,7 cN-m, moc 200 W, waga bez przewodu 160 g, długość przewodu 1,5 m. Kolor włącznika: szary

Poniżej 8 końcówek spośród 9 dostępnych, z przykładowymi sposobami ruchu. Oprócz końcówek obrotowych z możliwością mocowania narzędzi na trzpieniach o średnicy max ø6,00 mm można wykorzystywać końcówki z ruchem posuwisto-zwrotnym

1. EHR-500, końcówka obrotowa, pierścieniowa. Obrót pierścienia o 90 stopni powoduje otwarcie tulejki zaciskowej i uwolnienie narzędzia; takie rozwiązanie umożliwia błyskawiczną wymianę narzędzia.

ESPERT 500 Forum Narzędziowe OBERON

2. EHL-401, końcówka obrotowa, z dźwignią. Obrót dźwigni o 90 stopni powoduje otwarcie tulejki zaciskowej i uwolnienie narzędzia; takie rozwiązanie umożliwia błyskawiczną wymianę narzędzia.

ESPERT 500 Forum Narzędziowe OBERON

3. EHG-400, końcówka obrotowa, z dużą średnicą mocowania narzędzia fi 6,00 mm.

ESPERT 500 Forum Narzędziowe OBERON

4. Końcówki kątowe, narzędzie może być skierowane pod kątem 45 i 90 stopni do głowicy.

ESPERT 500 Forum Narzędziowe OBERON

5. LUSTER ELS-100, końcówka o kształcie pistoletowym z ruchem posuwisto zwrotnym z regulowanym na mimośrodzie skokiem w zakresie od 0 do 6mm, 0~7600 cykli/minutę.

ESPERT 500 Forum Narzędziowe OBERON

6. Mini-LUSTER EML-8,końcówka z ruchem posuwisto-zwrotnym o stałym skoku 0,8 mm, 0~9000 cykli/minutę.

ESPERT 500 Forum Narzędziowe OBERON

Wyżej opisywany zestaw ESPERT 500, a także inne rozwiązania dla narzędziowni, zakładów utrzymania ruchu czy warsztatów będziemy prezentować na najbliższych jesiennych targach TOOLEX w Katowicach. Zapraszamy na stoisko nr 46. Gdybyście chcieli Państwo poznać zalety używania tego i innych urządzeń NSK Nakanishi, zadzwońcie do nas lub wyślijcie zapytanie, przyjedziemy i zademonstrujemy dokładność i precyzję szlifowania w Waszej firmie.

Pozdrawiam, Marek Adelski, tel. kom 693 371 202, tel. 52 354 24 24, e-mail: m.adelski@oberon.pl

Wyłączny dystrybutor na terenie Polski - OBERON® Robert Dyrda
Ul. Cicha 15, 88-100 Inowrocław
Tel.: 52 354 24 00
e-mail: oberon@oberon.pl www.oberon.pl

ESPERT 500 Forum Narzędziowe OBERON