Nowy numer Forum Narzędziowe OBERON

MetalTop.pl

Czy możliwa jest automatyzacja przepływu Zapytań i Ofert?metaltop.pl Forum Narzędziowe OBERON

Tradycyjne sposoby dystrybucji zapytań często wiążą się ze żmudnymi i kosztownymi procesami. Ale czy istnieje sposób na zrewolucjonizowanie tego procederu? Dzięki MetalTop.pl możemy otworzyć nowy rozdział w sposobie, w jaki przeprowadzamy wymianę informacji oraz dystrybucję zapytań i ofert.

Wyobraźmy sobie klasyczny proces: poszukiwanie kontaktów do potencjalnych dostawców, sporządzanie zapytania, rozsyłanie go do adresatów. Ale co dzieje się potem? Adresaci muszą zapoznać się z treścią i wymaganiami, konsultować się z różnymi działami w firmie, aby stworzyć spójną ofertę. Jednak nadal pozostaje pytanie: czy nasza oferta zostanie zaakceptowana? Czy zapytanie zostało wysłane do 30 czy może 50 innych oferentów? Wiele wysiłku, a szanse na sukces maleją.

Czy istnieje skuteczniejsze rozwiązanie? Czy jedynym wyjściem jest rozbudowa działu technologicznego? MetalTop.pl prezentuje nowatorskie podejście do zdobywania informacji, nawiązywania kontaktów i dystrybucji zapytań oraz ofert.

MetalTop.pl to rewolucyjny system firm, stworzony dla branży metalowo- maszynowo-tworzywowej. Firmy tworzą własne cyfrowe profile wraz z ofertą, umożliwiając precyzyjne znalezienie partnera. Dzięki temu rozwiązaniu, proces poszukiwania poddostawców czy podwykonawców staje się szybki i skuteczny.

System skupia się na kategoriach technologicznych, eliminując dodatkowe poszukiwania. To nie my szukamy firm, to technologia skupia nas na dopasowanych partnerach. To kategorie technologiczne są podstawą systemu oraz pozycjonowanym elementem w środowisku Google. Nie szukamy w tym środowisku wprost MetalTop.pl, lecz konkretnych technologii, które są kluczowe dla zleceniodawców.

metaltop.pl Forum Narzędziowe OBERON

Jakie są możliwości komunikacji w systemie?

1. Bezpośredni kontakt do firmy.

Jest to podstawowa informacja bezpośrednio dostępna w systemie (adres, telefon i jeśli jest udostępniony - adres email). Pozyskanie kontaktu to tak naprawdę ostatni etap, zwykle jest poprzedzony procesem wyszukiwania technologicznego np. szukaną pojedynczą technologią bądź technologią kompleksową spośród takich kategorii jak min: obróbki maszynowe, formy wtryskowe, tłoczniki, odkuwki, konstrukcje stalowe, budowa maszyn, a także oferujące: usługi regeneracji, naprawy, utrzymania ruchu, materiały hutnicze, tworzywa, narzędzia czy maszyny). Możliwe jest również wyszukiwanie firm bezpośrednio w katalogu firm.

metaltop.pl Forum Narzędziowe OBERON

2. Formularz kontaktowy.

Jest to narzędzie, dzięki któremu możemy skomunikować się w sposób korespondencyjny. Aby wypełnić formularz należy zamieścić własne dane kontaktowe, istnieje możliwość dołączenia załączników i można bezpośrednio rozpocząć korespondencję z wybraną firmą. Dostęp do formularzy jest zarówno na profilu firmy jak i na poszczególnych pozycjach ofertowych. Jest to typowe rozwiązanie spotykane na większości portalach. Szczególnie polecamy korzystanie z formularzy w przypadku posiadania własnego profilu do wcześniejszego zalogowania. W takim przypadku część formularza dotycząca naszych danych jest wypełniana automatycznie, co w znaczący sposób przyśpiesza proces.

3. Systemowa dystrybucja zapytań i ofert.

Jest to innowacyjne rozwiązanie do tworzenia i dynamicznej dystrybucji zapytań i ofert. Co jest w tym elemencie szczególnego? Poszukując poddostawcy rozpoczynamy proces od wyszukiwania technologicznego (jednej lub kilku technologii lub ofert towarowych). Po wstępnym dopasowaniu firm – należy skorzystać z formularza zapytania. Co zawiera taki formularz: poza tematem, opisem i dołączeniem załączników (rysunków, zdjęć), określamy w nim np: do jakiego typu firmy chcemy wysłać zapytanie, czy jest to zlecenie jednorazowe, okresowe czy stałe, jaka jest liczba sztuk – te wszystkie elementy poza informacją również działają jako filtr - lista jest korygowana tylko do tych firm, które rzeczywiście takich zapytań oczekują. Kolejny etap to wybór firm docelowych na liście dopasowania i zbiorowa wysyłka. Uwaga: nie wyślemy zapytań do nieokreślonej liczby firm, ale tylko do tych, którzy na taką liczbę się zgadzają. Użytkownicy sami decydują, czy mogą znaleźć się na liście wysyłkowej składającej się z pięciu czy trzydziestu firm. Zapytanie następnie zostaje zapisane na naszym profilu wraz z listą firm do których zostało zaadresowane. Na liście tej jednocześnie będą pojawiać się informacje ofertowe od tych firm. Jak wynika z opisu-wszystkie informacje są kompleksowe i w jednym miejscu – można łatwo porównać spływające oferty.
Adresaci – składają oferty na otrzymane zapytania również z dedykowanego obszaru na własnym profilu: wystarczy dodać: cenę, termin realizacji, ewentualnie wielkość przedpłaty, termin ważności, komentarz, jeśli konieczny i wysłać ofertę. Można takie zapytanie również odrzucić lub poinformować, że jest w przygotowaniu. Po ustaleniu podwykonawcy i zrealizowaniu zadania – nieaktualne już zapytania i oferty zwykle usuwamy.
Polecamy – jest to pionierskie rozwiązanie, gdzie przy odrobinie rzetelności i zrozumienia w sposób znaczący podniesiemy skuteczność poszukiwania, dystrybucji zapytań i składania ofert.

metaltop.pl Forum Narzędziowe OBERON

4. Systemowa Lista Zapytań.

W systemie istnieje również możliwość zamieszczenia zapytania na liście publicznej-zakładka Zlecenia na stronie głównej. Każdy korzystający z systemu może je przeglądać i posiadając profil (nawet bezpłatny) złożyć ofertę. Zamieszczone zapytanie i otrzymywane oferty również są kierowane do obszarów Zapytań i Ofert na posiadanych profilach. Zapytanie może być zamieszczone tylko dla dedykowanej grupy powstałej z grona użytkowników tzw „Klastra Metal- Top”. Jest to preferowana grupa z dostępnymi specjalnymi funkcjami do komunikacji pomiędzy sobą wewnątrz grupy.
Dzięki MetalTop.pl proces dystrybucji zapytań i ofert przechodzi wielką przemianę. To nie tylko skuteczniejsze podejście, ale również oszczędność czasu i pieniędzy. MetalTop.pl to prawdziwie nowoczesne podejście do poprawy efektywności naszych firm, które udowadnia, że istnieją lepsze alternatywy od tradycyjnych metod. Zmieniający się rynek wymaga innowacyjnych rozwiązań – MetalTop.pl je dostarcza.

Podkarpacki Park Naukowo Technologiczny
36-002 Jasionka 954
biuro@metaltop.pl www.metaltop.pl

metaltop Forum Narzędziowe OBERON